Fatih Portakal ve Metin Akpınar’dan Sonra Yeniden Bay Kemal’e Dönülüyor

Seçim öncesinde gerileyen AKP oylarını geri getirmek için düşman yaratma hamlesinde istenilen sonuçlar elde edilemedi. Fatih Portakal ve Metin Akpınar’a yönelik, mağduriyet üzerinden oy yaratma hamleleri sonucunda anketlerdeki AKP oylarında sadece %0,1 oranında artış kaydedilmesi üzerine gözler yeniden Bay Kemal üzerine çevrildi.

“Hani Kuru Soğan Unutulacak, Hani Ekonomi Konuşulmayacaktı”

Haftalık anketleri gören Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlarına sinirlenerek “Yahu bir kopardığınız yaygaraya, bir de oyumuzdaki artışa bakın. Hani oylarımız %40’ları geçecekti. Hani Fatih Portakal gündeme gelince kuru soğan meselesi unutulacak, ekonomi konuşulmayacaktı. Hani Metin Akpınar konusu bize İzmir’den üç puan getirecekti. Sabah gazeteye baktım, köşede Metin Akpınar, hemen altında falanca firma konkordato ilan etmiş. Biz komançero ilan etsek haber olmuyor da bu adamların iflası neden haber oluyor. Ben size illa falancayla uğraşın mı diyorum, gündemi değiştirecek bir şey bulun diyorum. Futbol olur, uzay mekiği olur, bir televizyon dizisi olur. Siz neden bunu becemiyorsunuz? Bir de yanıma gelmiş sırıtarak ‘anketlerde artış var’ diyor. Az önce talimatımı verdim, 2019’da maaşlarınıza %0,1 zam yapılacak. Madem çok beğendiniz, alın size büyük artış” dedi.

“Prompterde Bay Kemal’i Görünce Tansiyonum Yükseliyor”

Yeni düşman yaratma çalışmaları kapsamında Fatih Portakal ve Metin Akpınar ile gündemi değiştirme projesi, anketlerde istenilen artış olmaması nedeniyle rafa kaldırılırken, kutuplaşma için yeniden Bay Kemal’e dönülmesi kararına en çok üzülen isim ise Erdoğan oldu. Çalışma arkadaşlarına durumdan yakınan Erdoğan “Yahu gerçekten sıkıldım şu işlerden. Her seçimden altı ay önce söylüyorum ‘Artık meydanlarda Bay Kemal konusunu dile getirmek istemiyorum’ diye. Tamam diyorlar, hallediyoruz diyorlar. Sonra prompter bir açılıyor. Yine Bay Kemal. Yahu 65 yaşıma geliyorum. Vallahi siyasetten de Kemal’den de bıktım. İnanın prompterde Bay Kemal’i görünce ağzım kuruyor, tansiyonum yükseliyor. CHP’li arkadaşlar bana ‘Ömrümüz Erdoğan’la geçti’ diyerek kızıyorlar. Bir de benim durumumu düşünsünler. On yıldır muhalefette Kemal Bey var. Eski siyasetçilere bakın, Demirel – Ecevit dönemi mesela. Atışmalar, sataşmalar. Bir de bize bakın. Yani koskoca cumhuriyet döneminde bu Kemal Bey de bize nasip oldu. Allah’tan gelen bir şey tabii, isyan etmek doğru olmaz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...