“İzmirlinin Rakısına Karışmayız” Diyen Zeybekci: “İşe Votka ve Şaraptan Başlarız”

Hürriyet’teki röportajında “İzmirlinin rakısına karışmayacağını” söyleyen AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, işe votka ve şaraptan başlayıp zaman içinde birayla operasyonu genişletebileceklerini belirtti.

“Biz de İnsanız, Bizim de Bir Şeylere Dokunmamız Lazım”

İzmirlilerin endişelerini çok iyi anladığını söyleyen Zeybekci “Eğer İzmirliler ‘rakımıza dokunmayın’ diyorsa, bizim bunu anlamamız gerekir. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun, biz de uygulamalarımıza şarap ve votkadan başlarız. Ama şarabıma da dokunma denirse, işte o olmaz. Yani biz de insanız, bizim de bir şeylere dokunmamız lazım, öyle süs gibi belediye başkanlığı yapacak değiliz. Ama ne yaparız? Rakıyla değil de votkayla, şarapla başlayıp birayla devam edecek bir yöntem uygularız. Bu şekilde aşama aşama gidildiğinde insanlar da yumuşamış oluyor. Hem rakı içen vatandaşlarımız da biraz zaman kazanmış olurlar. Ancak bu özgürlükleri öyle ilelebet gidecek bir şey olarak da görmeyelim. Biraz yasaklayarak, biraz fiyatını arttırarak, biraz mekânları kapatarak, inşallah tereyağından kıl çeker gibi bu işi halledeceğiz” dedi.

“Bakın, Taksim Ne Hale Geldi?”

Açıklamalarını sürdüren Nihat Zeybekci “AKP’deki arkadaşlarımız bugün içkisini içebilen, namazını da kılabilen, günü geldiğinde orucunu tutabilen bir hoşgörü alanına sahiptir. Türkiye’nin bir özeti gibidir AKP. Biz bu özeti İzmir’de temize çekmek istiyoruz. ‘Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’ diye çok güzel bir söz var. Bakın biz Beyoğlu’na aday olurken de aynı bu güvenceleri verdik. ‘İçkiye karışmayacağız’ dedik. Sonra yok yaya kaldırımıydı, esnaf istemiyordu falan diyerek bahaneler bulup bir şekilde içkili yerleri kapattık. Dükkânlarını kapatmayanları da bazı duyarlı arkadaşlarımız çeşitli baskınlar düzenleyerek düşüncelerinden vazgeçirdiler. Şimdi bizi eleştirenler bir baksınlar Taksim ne durumda? Eskiden İstiklal Caddesine çıkan ara sokakların hepsinde şarap ve rakı içilirken şimdi namaz kılınıyor. Sayemizde Asmalı Mescit tümüyle farklı bir yer oldu. İçkili mekanların yerinde artık seccade dükkanları var. Zaten adına uygun olan da buydu. Gençlerimiz ‘sex on the beach’ noktasından ‘namaz on the seccade’ durumuna geldiler. Neden İzmir’de de bunu yapmayalım? Sonuçta bizim bir misyonumuz var. Herhalde iki ayyaşı üç ayyaş yapmak için girmiyoruz biz bu seçime. En azından birini kurtarsak, geriye bir ayyaş kalıyor. O da illaki ‘ben içeceğim’ diyorsa, evinde yalnız başına zıkkımlansın” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...