Kenan Sofuoğlu İçin KHK: AKP’li Senatörlerin Emir Eri Sayısı 4’le Sınırlandırılıyor

AKP’li senatörlerin emir eri, cariye ve köle kullanımlarına ilişkin sınırlamalar getiren teklif bugün TBMM’ye sunuldu. Teklif yasalaşırsa AKP’li bir senatörün emrindeki köleler toplamda 12 kişiyi geçemeyecek.

“Biz Millete Hizmetkâr Olmaya Gelmiştik Ancak Milletimiz Bizden Hızlı Davrandı”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir AKP Senatörü “Arkadaşlar bunlar bizim hassas olduğumuz noktalar. Arkadaşlarımızın talepleri, dinimizin gerekleri ve partimizin geleneklerini bir arada ele alarak emir eri kullanımına belli bir sınırlama getirmeye karar verdik. Eğer teklifimiz yasalaşırsa, emir eri ve köllerimiz günde üç öğün beslenecek ve 16 saatten daha uzun çalıştırılamayacak. Bağlı olarak üç saatten fazla tutulamayacak ve tuvalet ihtiyaçlarını gidermek üzere günde en az iki kez salıverilecek. Ayrıca sıcak damga kullanımını da tümüyle ortadan kaldırıyoruz. Damgalama işi artık kalıcı boyalarla yapılacak. Tabii bir geçiş süreci söz konusu, bu kurallara uymayan senatörlerimize hemen bir yaptırım uygulanmayacak ancak bunun hoş olmadığı yönünde kendilerine telkinde bulunacağız. Sonuçta emir eri de bir insan onların da uyku, yemek yemek gibi hakları var. Kalan zamanlarda da elbette senatörlerine hizmet edecekler. Aslında biz millete hizmetkâr olmaya gelmiştik ancak milletimiz bizden hızlı davrandı. Bir şekilde olay bu noktalara kadar geldi” dedi.

Emir Erleri Durumlarından Memnun

Kaparoz’un ulaştığı bir emir eri ise “Durumumuzdan çok memnunuz, Allah senatörlerimizden bin kere razı olsun. Ben senatörümün ayağının altındaki toza kurban olurum. Hiçbir şikâyetimiz yok. Senatörlerimiz bize kendi oğlu, kızı gibi bakıyor. Yemeğimizi veriyor, üst başımızı alıyor, ailecek kendilerine hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Ben tatil günlerimde bile gider senatörümün kapısında beklerim. Evden bir çıksa da ayaklarının altını öpsem isterim. Benden bir şey istediğinde mutlu olurum ancak bu yeni yasayı hiç doğru bulmuyorum. Yani çalışma süresinin sınırlandırılması bence çok yanlış oldu. Biz kalan saatlerde ne yapacağız, nasıl nakit geçireceğiz. Şimdi boş vakitlerimde ben gidip de adamın birine bıçak çeksem kim olacak bunun sorumlusu? Ben kendimi biliyorum, boşta kalınca benim yapacağım işler bellidir: Ya kavgaya karışırım ya birine bulaşırım” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...