Son İki Yılda Üç Operatör Değiştiren K.T. İkinci Tur İçin Hazır

Zamlar ve tuhaf uygulamalar nedeniyle son iki yılda üç kez operatör değiştiren K.T.(35) ikinci operatör turuna çıkmak için tüm hazırlıklarını tamamladığını açıkladı. 15 Ocak 2019 tarihinde İstanbul’daki TURKCELL Genel Müdürlüğü’nün önünden start alacak K.T.’nin turu ne zaman ve nerede tamamlayacağı ise belirsiz.

“İlk Ayrılıktan Sonrakiler O Kadar Koymamaya Başladı”

Kaparoz’a konuşan K.T. “İki yıl önce telefonumda operatör olarak TTNET vardı ancak bazı teknik sorunlar ve tarifelere gelen zam nedeniyle Vodafone’a geçmek durumunda kaldım. Hâlâ TTNET denilince içim sızlar, o dönemde üzülmüştüm çünkü. Ben alışkanlıklarına bağlı bir insanım, öyle bir ürünü hemen bırakıp başka bir ürüne geçmek benim yapıma çok uygun değil. O döneme ait TTNET faturalarımı hâlâ saklarım. Daha sonra benim için Vodafone dönemi başladı. İlk başlarda çok iyiydik Vodafone’la ancak zaman geçtikçe sorunlar belirmeye başladı. Önce müşteri hizmetleriyle ufak tefek tartışmalar yaşanırken, bir süre sonra iş kavga boyutuna ulaştı. Faturama eklenen bir hizmet nedeniyle aramızda büyük bir tartışma yaşandı. Bu sorunu konuşarak çözemedik ve iş avukata kadar gitti. O an anladım ki ayrılık vakti gelmişti. Doğrusunu söylemek gerekirse ilk ayrılık kadar zor olmadı benim için. Ayrılık fikrine daha çabuk alıştım. Ayrılık kararı almamızın ardından aynı gün kendimi TURKCELL’de buldum” dedi.

“Belki Biraz Daha Olgun, Biraz Daha Yorgun Ama Yeniden Yollarda Olmak Güzel”

Açıklamalarını sürdüren K.T. “TURKCELL o dönem bana ilaç gibi geldi. Kendi kendime artık bundan sonra TURKCELL’le devam ederim, bir daha başka operatöre geçmem diyordum. Soranlara ‘artık son duraktayım’ diye yanıt veriyordum. Her şey iyi gidiyordu, ta ki TURKCELL yeni uygulamasıyla internet paylaşımını ayrıca fiyatlandıracağını açıklayana kadar. Duyduğumda başımdan aşağı kaynar sular dökülmüş gibi oldu. Artık gidebileceğim başka bir operatör de yoktu. Kendimi çaresiz hissediyordum. Bir hafta bu düşünceyle geçti. Ancak dün bir arkadaşım ‘Oğlum ne üzülüyorsun, tekrar TTNET’e dönsene lan’ dedi. O an eski anılar canlandı gözümde, kendime inanamadım. İki saat içinde TURKCELL’i unutmuştum bile. Kimlik fotokopimi ve faturalarımı hazırlamaya başladım. Ertesi gün çantam hazırdı. Belki biraz daha olgun, biraz daha yorgun ancak umudumu kaybetmeden yeniden yollara düşmek için heyecanlandığımı hissediyordum. Belki de diye düşündüm, benim kaderim ölene dek böyle operatörler arasında dolaşmaktı” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.




Loading Facebook Comments ...