Türk Telekom’un Kotaları Kaldırması Üzerine Kullanıcılar Pantolonları İndirdi

Türk Telekom’un internet kotalarını kaldıran tarifeleri açıklamasının ardından yeni fiyatları gören kullanıcılar Türk Telekom’un jestini karşılıksız bırakmadılar. Kaparoz, Türk Telekom’un açıkladığı yeni tarifeleri kullanıcılara sordu:

Hamit Kaba (44): Gördüğümüz kadarıyla sadece kotalar değil fiyatlar da biraz kalkmış. Eskiden kotayı aşınca internetimiz yavaşlıyordu ancak internet yavaşlasa da donumuz götümüzde durabiliyordu. Yeni tariflerden sonra belki internetimizde yavaşlama olmayacak ancak donumuza kadar Türk Telekom’a vereceğimizden dolayı ortaya istenmeyen görüntüler çıkabilecek.

Sümeyye Balık (25): Ben 15 yıldır oyumu AKP’ye veriyorum. Evimize internet AKP ile girdi diyebilirim. Tabii o yıllarda Lozan antlaşmasındaki internetle ilgili maddeler nedeniyle kotayı kaldırmak mümkün değildi. Biliyorsunuz ilk olarak İsmet Paşa döneminde başlamıştı bu kısıtlama. O dönemde ekmek karneyle, internet kotayla veriliyordu. Bizzat İsmet Paşa kendisi dağıtıyordu, ekmeği de interneti de. Tanıdıklarına bol kepçeden verip garibandan kısıyordu. Allah razı olsun hükümetimiz vesayeti bitirdi de bu saçmalıklardan kurtulduk. Artık özgürce internetimizi kullanabiliyoruz.

Suavi Kumral (77): 100 Mbps internetin fiyatı 346,90 lira olmuş. Yıllık maliyet dört bin lirayı biraz geçiyor. Asgari ücretli bir çalışan olarak fiyatların uygun olduğunu düşünüyorum. Yani internete bağlandıktan sonra maaşımdan bana hâlâ bir miktar para kalıyor. Onunla da yeme içme gibi gereksinimlerimi karşılayabileceğim. Yani yeme içme derken tabii ekmek ağırlıklı bir beslenme olacak. Allah’a şükür ekmekte de kota yok. Giderek hızlı bir şekilde özgürlükler ülkesi olduğumuzu düşünüyorum. Yani bir insan daha ne ister ki.

Hatice Kaplan (54): Bu fiyatları eleştirenleri anlamak mümkün değil. Efendim falanca ülkede fiyatlar şöyleymiş, filancada böyle.. Seni zorlayan mı var, beğenmiyorsan git dışarıdan daha ucuza al internetini, doya doya kullan. Tanzanya, Çad, Burundi gibi ülkelere bakalım. İnterneti bırakın, kablosuz iletişim bile yok. Hatta kablo bile yok oralarda. Yani bunu da şimdi fark ettim, bir noktada gene bir eşitlenme oluyor. İki taraf için de bir kablosuzluk durumu olduğunu görüyoruz. Sizin teknolojiyle geldiğiniz noktaya onlar da Allah’ın yardımıyla geliyor.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

  1. Ne yıllardı öyle; ceHApe interneti daha icat edilmeden, hayatımızda yokken BİLE karneye bağlamıştı! Hiç unutmayacağız allaam akbArtiDEN rızaOLSUN. Oyum her daim akbArtiYE…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...