Türkiye’den Fransa’ya İnsani Yardım: Kabataş Yalancıları Macron’a Seminer Verecek

Macron’un geri adım atmasına karşın sarı yeleklilerin protestosundan vazgeçmemesi üzerine Türkiye Fransa’ya insani yardım kararı aldı. İlk planda Z.Devecioğlu, E.Çakır ve İ.Berkan’ın Fransa’ya gönderilerek Fransız yetkililere seminer vermeleri sağlanacak.

“Türkiye’de Olsalardı Sarı Yeleklilere Günlerini Gösterirdik”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan bir yetkili “Fransa’yı yakından izliyoruz. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron geri adım atmasına karşın protestocular hâlâ eylemlerinden vazgeçmiş değiller. Aslında biz bu sarı yelekli çapulculara protestocu denilmesini de doğru bulmuyoruz, terörist denilmesi daha uygun. Türkiye’de olsaydı biz gösterirdik bu sarı yeleklilere günlerini ancak buradan bir müdahale etmemiz de doğru değil. Sonuçta kendi teröristleri. Ancak biz de bu konularda deneyim sahibiyiz. Kendilerine deneyimlerimizden yararlanabilmeleri için bir yardım gönderme kararı aldık. İlk planda Kabataş yalanı olarak bilinen senaryonun mimarı Zehra Hanım ve olayın medya temsilcileri E.Çakır ile İ.Berkan’ı görevli olarak Fransa’ya göndererek seminer vermelerini sağlayacağız” dedi.

“Fransa’daki Medya Yapılanmasında Bazı Eksiklikler Var”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Fransa’nın teröristlerle mücadele alanında bazı eksikleri olduğunu görüyoruz. Yani her şeyi polisten beklememek lazım. Bu işleri polis olmadan çözmenin yöntemleri var. Örneğin öyle bir hava oluşturursunuz ki vatandaşlar bu protestocuları gördükleri yerde sopa çekmek ister. ‘Tecavüze yeltendiler’, ‘İbadet edenlere saldırdılar’ gibi dedikodular çıkartırsınız, halk bu protestocuları kendisi haklar. Arkadaşlarımız bunun nasıl yapılacağını bir sunum halinde Sayın Macron’a anlatacaklar. Tabii söylentiyi çıkartmakla da bitmiyor. Bizim çok güzel bir sözümüz vardır: ‘Yalancının mumu yatsıya kadar yanar’ diye. Fransız yöneticilerin her gün yatsı vaktinden önce yeni bir yalan uydurmaları gerekiyor. Yani her yalanın bir ömrü var, bunları sigara gibi uç uca eklediğiniz zaman bir anlam kazanıyor. Tek bir mermiyle savaş kazanamazsınız. Aynı şekilde tek bir silahla da savaşı kazanamazsınız. Yalanı ve biber gazını bir arada kullanmanız lazım. Bunları Macron’a teker teker anlatacağız. Bizim desteğimizden sonra kendisi de geri adım atmasına gerek olmadığını görecektir. Yalnız Fransa’daki medya yapılanmasında bazı eksiklikler var, daha doğrusu fazlalıklar. Bunların mutlaka törpülenmesi lazım. Televizyon da aynı şekilde. O zaman tereyağından kıl çeker gibi halledilir bu işler” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...