Vasip Hoca, Ankara’da Destan Yazmaya Devam Ediyor

Dört sezon üst üste İstanbul Valiliği yaptıktan sonra 2018 yılında Ankara’ya transfer olan Vasip Şahin Ankara’da da başarılarını sürdürüyor. Kaparoz’a açıklamalarda bulunan Vasip Şahin “Ankara’ya transfer olduğumda ‘İstanbul’da kadrosu iyiydi, Anadolu takımında başarılı olamaz’ dediler ama sonuç ortada. İstanbullu öğrenciler yollarda rezil olurken Ankara’da çocuklarımız evlerinde çekirdek çitliyor. Tabii ki bu bir ekibin başarısı. Zamanlama, deneyim, organizasyon ve elbette yoğun bir çalışma. Şu an emeklerimizin karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm yorgunluğumuz uçup gitti” dedi.

Kaparoz muhabirleri Ankara ve İstanbul sokaklarında halkın nabzını tuttu.

Muhlis Sümbül (İstanbul Esenyurt): Zaten doğru düzgün oyuncun yok, İSKİ ile İBB ile maçı götürmeye çalışıyorsun, bir de takımındaki en değerli kişiyi, hocanı rakip takıma kaptırıyorsun. Sabah çocuğu okula götüreyim derken karlı yolda kaydık. Çocuğu tutayım derken kıç üstü düştüm. Çocuğun durumu iyi ama ben çanağı kırmışım. Hastanedeyim şu an, eğer Vasip Hoca bizde olsaydı evimde dinleniyor olurdum. Bu sezon kimse bir başarı beklemesin, İstanbul bile bile lades dedi. Sonuçlarına hep birlikte katlanacağız.

Nazif Bayram (Ankara Keçiören): Vasip Hoca’yı yıllardır izliyorduk. Transfer sezonunda biraz yokladık. “Bonservis bedelini öderiz”, “Çocukların okulunu hallederiz” falan dedik ama biz gene de İstanbul’u bırakacağını tahmin etmiyorduk. Nasıl olduysa şansımız yaver gitti, işi bitirdik. Okulu da sorun etmedi kendisi. “Hocam çocukların okuluna yakın bir ev tutalım, karda kışta zor olur” dedik ama “Siz o işi bana bırakın” dedi. Bugün kendisini daha iyi anlıyoruz. Daha sezonun başındayız ama ilk zorlu mücadelemizden gururla ayrılıyoruz. Vasip Hoca ile artık sadece Türkiye’de değil Avrupa’da da adımızı duyuracağız.

Gülcan Hani (Ankara Çankaya): Sezona bu şekilde başlamak hoş bir sürpriz oldu. Vasip Hoca İstanbul’daki başarılarının tesadüf olmadığını kanıtladı. Hocamız İstanbul’da geçirdiği iki sezonda sayısız tatile imza atmıştı. O zaman bazı yazarlar, şansı yaver gitti, hava durumu yardım etti gibi şeyler söylediler ama artık her şey ortada. Vasip Hoca, başarısının tesadüf olmadığını, hepsini bileğinin hakkıyla elde ettiğini kanıtladı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...