Sırat Köprüsünde Otomatik Geçiş İmkânı Veren OGS’lerin Dağıtımına Başlandı

AKP milletvekili İsmet Yılmaz’ın Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin’e oy isterken, AKP’liye oy vermenin ruzi mahşerde (kıyamet günü) berat belgesi (kurtuluş) olacağı yönündeki sözlerine gelen tepkiler, İsmet Yılmaz’ın geri adım atmasına neden oldu. Yılmaz “Bu devirde berat belgesiyle uğraşmak istemediğini belirten partililerimizin talebini değerlendirdik ve herhangi bir belge göstermeden sırat köprüsünden geçiş imkânı veren OGS’lerimizin dağıtımına başladık” dedi.

“Tepkiler Haklıydı, Geç de Olsa Hatamızın Farkına Vardık”

Açıklamalarda bulunan İsmet Yılmaz “Bakın ben sıradan bir milletvekili değilim. AKP hükümetleri döneminde meclis başkanlığı yaptım, milli savunma bakanlığı yaptım, milli eğitim bakanlığı yaptım. Yani ben söylüyorsam, bu sözün bir değeri vardır. Şimdi tabii biz orada AKP’ye oy vermenin ahiret günü bir kurtuluş belgesi olacağını ifade ettik. Bazı vatandaşlarımız itiraz ettiler. ‘Bu çağda böyle bir şey olur mu?’, ‘rezillik’ falan gibi şeyler söylediler. Ben arkadaşlarıma talimat verdim, itirazları incelettim. Vatandaşlarımız ‘Böyle bir belgeyi kefenin cebine mi koyacağız?’, ‘Berat belgemiz bir zarar görürse ne olacak?’ gibi sorularla bize gelince biz biraz geç de olsa hatamızın farkına vardık. Tabii hükümetimiz döneminde köprülerdeki teknoloji çok ilerledi. Şu an vatandaşımız hiç durmadan köprülerde ödeme yapabiliyor. Bakın İstanbul’dan Bursa’ya gidene kadar ruhu bile duymadan üç ayrı yerde cebinden parasını çekiyoruz vatandaşımızın. Bursa’ya bir geliyor ki cebinde parası kalmamış. Öyle müthiş bir sistemimiz var bizim” dedi.

“Berat Belgesi Yerine Sırat Köprüsü Üzerinde Otomatik Geçiş İmkânı Veren OGS’li Kefen Diktirdik”

Açıklamalarını sürdüren İsmet Yılmaz “Biz de teknoloji noktasındaki bu itirazı göz önünde tutarak berat belgesi yerine sırat köprüsü üzerinde otomatik geçiş imkânı verecek olan OGS’li kefenlerimizi diktirdik. Bu kefenlerin üzerindeki OGS cihazları köprüdeki sensörler tarafından algılanacak ve kapılar otomatik olarak açılacak. OGS’li kefeni olan kardeşlerimize belgeydi, izindi, bunların hiçbirisi sorulmayacak. Vatandaşlarımız biraz hızlarını düşürerek köprü üstünde hiç durmadan, doğrudan cennete intikal edebilecekler. Eğer cihazlarda bir bozulma veya takılma olursa, partili arkadaşlarımız da köprü üstünde olacaklarından soruna hemen müdahale edilebilecek. Köprüdeki AKP standına gelen veya köprü üstünde bulunan 34 AKP 34 plakalı teknik destek aracımıza bildirerek yardım isteyen vatandaşlarımızın tüm geçiş işlemleri tarafımızdan gerçekleştirilecek. Siz yeter ki oyunuzu verin” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...