Ateistlerin Kuran’a Uygun Yaşadığının Belirtilmesi Üzerine Diyanet’ten ‘Hepimiz Ateistiz’ Fetvası

İlahiyatçı Cemil Kılıç’ın deist ve ateistlerin Kuran’daki öğütlere daha fazla uyduklarını söylemesi ve “Bugün ateist veya deistlerin pek çoğu Müslümanlardan daha ahlaklı ve vicdanlı” yönündeki açıklamasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ‘Hepimiz Ateistiz’ konulu bir fetva hazırladığı öğrenildi.

“Dört Dörtlük Deist, Dokuz Sekizlik Ateistiz”

Konuyla ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığı adına açıklamalarda bulunan bir yetkili “Eğer konu kitaba uygun olarak yaşamaksa, bunu da en iyi deistler ve ateistler yapıyorsa, o zaman biz dört dörtlük deist, dokuz sekizlik ateistiz. Açık olarak da söylüyoruz, bu noktada hiçbir kompleksimiz yok. Yani şunu baştan belirtelim, bizim amacımız elbette ki ateistlerden daha iyi Müslüman olmak. Ancak onlar bu konuda daha iyi bir performans göstermişlerse bizim de buna diyeceğimiz bir şey yok, kendilerini tebrik ederiz. Biz elimizden gelenin en iyisini yaptık ancak bunu Allah yolunda bir rekabet gibi görmek gerek. Demek ki onlar bize göre namazlarını daha iyi kılmış, oruçlarını daha iyi tutmuşlar. Geçen yıl tabii yengemin ninesinin hastalığından ötürü benim oruç ve namaz konusunda eksiklerim oldu. Ben bunu kabul ediyorum ancak siyasi parti mitinglerine de eksiksiz katıldım. Bu yıl da biz ateistleri geçeriz. Sonuçta bu Allah yolunda bir koşu. Kim bizden hızlı gitmişse biz ona saygı duyarız” dedi.

“Ateistleri de Allah Yarattı, Bizi de”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Şu an bir fetva hazırlığındayız. Eğer iş ateistlik noktasında bir yarış durumuna girerse, kimse kusura bakmasın, biz deistleri de ateistleri de ezer geçeriz. Çok açık söylüyorum, böyle bir yarışta, gereğini yaparız. Eğer ateistler daha ahlaklı oluyorsa, o zaman biz onlardan iyi ateistiz. Yok en iyisi, en mükemmeli deistlerse o zaman biz de deistiz. Aslında ben bu tür karşılaştırmaları da doğru bulmuyorum. Ancak çok üstümüze gelinirse, ateist arkadaşlar da sonuçlarına katlanmak zorunda kalır, bunu da belirtmek istiyorum. Yani kimse bizi dışarıda bırakacak çözümler aramasın. Bakın binlerce insan ve ailesi ekmek buradan yiyor, bizim buraları kimseye bırakmaya niyetimiz yok. Eğer ateistlik yapılacaksa biz gerekli çalışmayı yapar, dairemizi açar, o yöndeki hizmetimizi de veririz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...