Bahçelievler’de Bahçe Bulamayan Binali Bey Tarlabaşı’ndan da Eli Boş Döndü

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım İstanbul’un semtlerini dolaştıktan sonra yaşadığı hayal kırıklığını ‘İstanbul bitmiş’ diyerek özetledi.

“Arkadaşlar Bu Şehir Bitmiş, Her Yer Yalan Olmuş”

İstanbul’la ilgili ilk izlenimlerini aktaran Binali Bey “İstanbul öyle televizyonlardan gördüğümüz gibi değil. Siz öyle Fenerbahçe Dereağzı Tesisleri falan denilince belki de tertemiz bir dere düşünüyorsunuz ama öyle değil, dere bildiğiniz kenef gibi kokuyor. Hadi gene orada denize doğru bir dere görüyorsunuz, bazı yerde adı var, kendi yok gibi bir durum var. Büyükdere, Küçükdere diye ad vermişler ama büyüğünü küçüğünü bırakın ortada dere yok arkadaşlar. Bakın dün Bahçelievler’e gittim, söylendiği gibi evler var ama hiçbiri bahçeli değil. Tarlabaşı’nda tarla yok. Yani nasıl bir oyunun içine düştüğümüzü anlatmak için bunları söylüyorum. Yahu Fıstıkağacı’nda Allah için bir tane fıstık ağacı olmaz mı? Bostancı denilen yeri tam iki saat gezdik. Her yana baktık, bostan falan yok.

Cevizli’de ceviz yok, Fındıklı’yı hiç anlatmıyorum. Arkadaşlar bu şehir bitmiş, her yer yalan olmuş. Dağa taşa ev yapmışlar, yol yapmışlar. Tarlayı geçtim, ağaç yok memlekette. Sıraselviler deyince insan böyle yol kenarına sıralanmış servi ağaçları bekliyor değil mi? Ben bir şey söylemiyorum, isteyen gitsin baksın. Ağacı geçtim toprak bulan olursa fotoğrafını çekip göndersin bana” dedi.

“1 Nisan’da Enkaz Devralacağım”

Açıklamalarını sürdüren Binali Yıldırım “Şu an gördüğüm görüntü hiç hoş değil. Yani beton yığınına dönmüş bir şehir var. 1 Nisan günü bir enkaz devralacağımızı söyleyebilirim. Onsan sonra da Bostancı’ya bostan, Fındıklı’ya fındık götürmek için çaba harcayacağız. Yapabilirsek ne âlâ, yapamazsak da buraların adını değiştireceğiz. Yani ben yaşadığım hayal kırıklığını başkalarının da yaşamasını istemiyorum. Hadi biz Erzincan’dan geldik. Bunun turisti var, yabancı öğrencisi var. Adam kaç bin kilometre uzaktan gelip Küçükyalı’da yalı göremeyince ona nasıl izah edeceğiz durumu, ‘Biz araya sahil yolu döktük, bizim yalılar artık asfalta bakıyor’ mu diyeceğiz? Ne yazık ki buralara hizmet adı altında beton dökülmüş, asfalt atılmış. Bugün canımız sıkkın onun için yarın bağ bahçe gezeceğiz. İnşallah sabahtan Bağcılar tarafında biraz bağ havası alacağız arkadaşlarla. Öğleden sonra da Allah izin verirse Anadolu yakasına geçip Bağlarbaşı’nda vatandaşlarımızla birlikte piknik yapacağız” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...