Kılıçdaroğlu İyimser: “Anketlere Göre Adaylarımız CHP Rozetlerini Çıkarmayacak”

Seçim kazanırlarsa CHP rozetlerini çıkaracaklarını açıklayan başkan adaylarıyla ilgili olarak bir açıklama yapan Kemal Kılıçdaroğlu “Anketlere göre şu an için çıkarmayacak gibi görünüyorlar, rozetle ilgili herhangi bir sıkıntı yok” dedi.

“Ben Burada Durdukça, O Rozetler de Adaylarımızın Göğsünde Duracak”

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’lilerin yüreğine su serpen açıklamasında “Hiçbir şey bitmiş değil, bazı gazetelerde sanki seçim kazanılmış da rozet çıkartılmış gibi bir hava yaratılıyor. Böyle bir durum yok. Başkanlarımız açıklamalarında dilek şart kipi kullanmışlar. Bu tür cümlelerde, ikinci bölümdeki dileğin gündeme gelebilmesi için ilk bölümdeki şartın gerçekleşmesi gerekiyor. Yani seçim kazanılacak da, rozet çıkacak da. Ölme eşeğim ölme. Ben rozet konusunda kesinlikle umutsuz değilim. Genel başkan olarak tecrübelerim bana o rozetin orada kalacağını söylüyor. Ben bu görevde durdukça o rozetler de adaylarımızın göğsünde duracak” dedi.

“Nasıl Bir Rozetse Artık, Adaylarımız Çıkarmaya Bahane Arıyor Gibi”

Açıklamalarını sürdüren CHP Genel Başkanı “‘Seçimi kazanırsam rozeti çıkartırım’ diyen bir arkadaşımıza, ‘Ya kazanamazsan?’ diye sordum. ‘Gene çıkartırım’ dedi. Yani seçimle de çok ilgili olarak düşünülmesini istemiyorum ben bu rozet konusunun. Genel olarak bir memnuniyetsizlik var gibi düşünüyorum. Tabii adaylarımızı da anlıyorum, yani nasıl bir rozetse artık bu herkes de çıkartmak istiyor. Biraz da bahane arıyor gibi sayın adaylarımız. Seçim bir geçsin belki daha güzel bir rozet yaptırırız, belki rozeti iç cebe takacak bir formül buluruz, şu an bir şey söylemek istemiyorum. Vatandaşlarımız merak etmesin, cumhuriyete nasıl sahip çıktıysak rozetlere de aynen öyle sahip çıkacağız. Herkesin içi rahat olsun. Kemal var burada kapı gibi” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...