Osmangazi Köprüsü’ndeki %44’lük Zam Sonrasında Tabelalar da Değiştiriliyor

Osmangazi Köprüsü’nde otomobil geçiş ücretinin 71.-TL’den 103.-TL’ye çıkartılmasından sonra trafik tabelalarında da değişiklik yapıldı. Değişiklik sonrasında sürücülerin belden aşağı doğru bir miktar eğildiği görülürken, işletmeci firma, köprü geçiş ücretlerine zam yapılmadığını, sadece dolardaki artışa bağlı olarak ücretler ve sürücü pozisyonlarında ayarlama yapıldığını belirtti.

Osmangazi Köprüsü ‘Yap – İşlet – Zarar Et – Devlete Ödet’ Modeliyle İnşa Edilmişti

Yap – İşlet – Zarar Et – Devlete Ödet sistemiyle inşa edilip Otoyol AŞ tarafından işletilen Osmangazi Köprüsü’nde geçen yıl 71,75 TL olan otomobil geçiş ücreti, 2019 yılının ilk günü itibarı ile 103,05.-TL’ye çıkartıldı. Ayarlama sonrasında Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyol geçiş ücretleri de yükseltildi. Daha önce 5,5.-TL olan Altınova – Orhangazi arası 11,5.-TL olurken 7,40.-TL olan Gemlik – Bursa arası ise 15,65.-TL´ye yükseltildi.

Değişiklik sonrasında sürücülerin eğimi açısından en cazip bölüm Altınova – Orhangazi arasındaki otoyol oldu. Bu yol üzerinde seyreden sürücülerin oldukça esnek davranması gerektiğini belirten uzmanlar %109’luk artış sonrasında bu bölüme Otoyolun G-Noktası adını verdiler.

İşletmeci Firma: “Zam Yok, Dolara Bağlı Fiyat ve Pozisyon Ayarlaması Yapıldı”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan özel firma yetkilisi “Zam yok, sadece dolara bağlı olarak fiyat ayarlaması yapıldı. Tabii ayarlanmış yeni fiyatlara bağlı olarak da sürücülerimizin pozisyonlarında bir değişikliğe gidildi. Her yılın başında yapılacak rutin bir uygulama ancak bazı medya gruplarının çabaları sonucunda olay vatandaşlarımıza farklı şekilde yansıtıldı. Biz buradan vatandaşlarımıza tekrar hatırlatıyoruz. Ücretlerde herhangi bir değişiklik yok, dolar bazında bir ayarlama söz konusu. Sürücülerimiz eğer trafik tabelalarındaki uyarılara dikkat edip önerilen şekil ve pozisyonda köprüye girerlerse yapılan güncellemeyi fark etmeyeceklerdir. Ancak öyle kazık gibi dururlarsa bir miktar zorlanma olabilir. O da en baştaki birkaç günde olur, sonra alışacaklardır” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...