Tarım ve Hayvancılık Birlikleri, Ucuz Cumhurbaşkanı İthal Etmek Üzere Arayışta

Türkiye’de pahalı olduğu gerekçesiyle et, buğday, kuru fasulye ve nohut ithal edilmesinden sonra ölme noktasına gelen tarım ve hayvancılık birlikleri internetten yaptıkları araştırma sonucunda daha ucuza cumhurbaşkanı ithal edebileceklerini açıkladılar.

“Yurtdışında Bisiklete Binen Modeli Bile Var”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan bir yetkili “Bizim ne koşullarda üretim yaptığımızı bir Allah bilir. Ben ülkemizde mazot pahalı diye dışarından ucuz mazot bulabiliyor muyum? Bu girdilerle ancak bu fiyata üretim yapabiliyoruz. Ancak ülkemizi yönetenler ürünlerimizden çok daha kötülerini sırf daha ucuz diye yurtdışından ithal ederek ülkemizde tarım da hayvancılığı ölme noktasına getirdi. Biz de tarım ve hayvancılık birlikleri olarak bir araştırma yaptırdık. ‘Acaba cumhurbaşkanlığı makamında da bir tasarruf sağlayabilir miyiz?’ diye incelemeler yapıyoruz. Araştırma sonuçları çok ilginç, inanın yurtdışında çok ekonomik cumhurbaşkanları var. Bakın bisiklete binen modeli var bunun, otuz yıllık arabasına bineni, benzinini kendi cebinden alanı var. Özel uçağı bırak, tarifeli uçakta ekonomik sınıf uçanı var. Kendi evinde oturanı, masrafını cebinden harcayanı, devletten maaş almayanı. Neler bulduk neler” dedi.

“Üzerinde Durduğumuz Birkaç İsim Var Ama Şimdi Açıklayıp Fiyatlarını Yükseltmek İstemiyoruz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Madem biz bu ülkeye pahalı geliyoruz, madem dışarıdan etiydi, buğdayıydı, arpasıydı her şey ithal edilebiliyor, o zaman biz de asıl devlete yüksek maliyetli olan kalemlere bakalım diyoruz. Eğer yurtdışından ekonomik bir cumhurbaşkanı ithal edersek bizim hesaplarımıza göre bütçede önemli bir açık kapanıyor. En ucuzu da olması şart değil. Bizim belli başlı kriterlerimiz var: ‘Yani tarifeli uçakla gitsin, elli tane danışmanı olmasın, akrabaları devlete dolmasın gibi’. Dün birkaç yere de eposta gönderdik, bugün yarın yanıt gelir. Elbette onların da bizden talep edecekleri şeyler olabilir. Ancak biz ortak bir noktada uzlaşacağımızı düşünüyoruz, ufak tefek pürüzleri de bir şekilde hallederiz. Üzerinde durduğumuz birkaç isim var ama şimdi açıklayıp da fiyatlarını yükseltmek istemiyoruz. Önce bir imzalar atılsın, her şey kesinleşsin, daha sonra transferimizi basın toplantısıyla milletimize duyuracağız” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...