Albayrak’ın Açıklamalarını Değerlendiren Rahip Brunson’dan IMF’ye Hazır Ol Çağrısı

Berat Albayrak’ın “Bu performansa rağmen IMF konusunun gündeme getirilmesinin hiçbir tutarlılığının olmadığı, amacı belli bir algı operasyonu olduğu çok açıktır” diyerek net bir şekilde IMF ile görüşülmeyeceğini belirtmesi üzerine bir açıklama yapan Rahip Brunson, IMF yöneticilerine her an Türkiye’de göreve başlayacak şekilde hazırlık yapmalarını önerdi.

Berat Albayrak’ın “IMF’ye gitmeyeceğiz” açıklamasını değerlendiren Rahip Brunson “Türk hükümeti sürprizlerle dolu. Bırakmayacağız dediklerinin ertesi günü salıverirler. Eğer bugün ‘IMF’ye gitmeyeceğiz’ diyorlarsa, çok büyük olasılıkla IMF’ye gitmek üzere bavulları hazırlıyor olabilirler” dedi.

“Türk Hükümeti Sürpriz Yapmayı Seviyor”

Açıklamalarda bulunan Brunson “Türk yetkililer bizim anladığımız şekilde çalışmıyorlar. Biz her şeyi kendi ülkemizdeki gibi düşünüyoruz. Yani ‘hayır’ deniliyorsa hayır, ‘evet’ deniliyorsa bunu evet gibi algılıyoruz. Türkler açısından bu son derece tek boyutlu ve sığ bir yaklaşım. Onlar yarın ‘evet’ diyeceklerine bugün ‘hayır’ demeyi tercih ediyorlar. Niye böyle yaptıkları konusunda en ufak bir fikrim yok. Sürprizlerle dolular. Belki de insanları şaşırtmayı seviyorlar. Benim IMF yöneticilerine önerim acil şekilde hazırlıklara başlasınlar. Türkiye ‘yapmayacağız’ diyorsa bunun bir anlamı vardır. Birkaç ay içinde IMF’ye gitmeyi planlıyor olabilirler” dedi.

“Türkleri Anlamak Zor Değil, Sadece Biraz Çaba Harcamak Gerekiyor”

Açıklamalarını sürdüren Rahip Brunson “Türkleri anlamak sanıldığı kadar zor değil, sadece biraz fazla çaba gerekiyor. Türk hükümetinin ne söylediğini anlamak için zıt anlamlılar sözlüğüne bakmak yararlı olabilir, onları anlamak için söylenen sözün ilk anlamını düşünmemeniz gerek. Türkler genellikle söylemek istedikleri şeyin tersini açıklayarak bir sürpriz hazırlıyorlar ve pek çok kişi de bunu gerçek sanarak hazırlıksız yakalanıyor. Örneğin ben salıverildiğim gün yıllarca hapis yatacağıma inanmış bir şekilde evimde donla oturuyordum ama yarım gün içinde paketleyip evime gönderdiler. Olanlara inanamamıştım, anlatırken bile içim bir hoş oluyor. Hepsi de muhteşem insanlar” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...