Başakşehir’den Cumhurbaşkanlığı Spor Maçı Öncesi Açıklama: “Skoru Nasıl Arzu Edersiniz Efendim?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla kurulan Cumhurbaşkanlığı Spor’un ilk maçını Külliye’de Başakşehir ile oynayacağı öğrenildi. Maçtan önce açıklamalarda bulunan Başakşehir Başkanı maçın sonucuyla ilgili iddialı konuştu.

“Sahaya Çıkar Çıkmaz İki Gol Yiyerek Net Bir Mesaj Verebiliriz”

Başakşehir’in hedeflerini anlatan kulüp başkanı “Ben bu maçla ilgili olarak Sayın Cumhurbaşkanımızı aradım. Belki biraz da haddimi aşarak maçta iddialı olduğumuzu belirttim. İddiamız da şudur: ‘Seyircinin istediği skoru biz Başakşehir olarak sahada ortaya çıkartabiliriz’ dedim. Yaptığımız telefon görüşmesinde kendisine üç farklı öneri getirdim. İsternirse sahay çıkar çıkmaz ilk on dakika içinde iki golümüzü yer ve bu skorla maçı bitirir, böylece net bir mesaj vermiş olabiliriz. Diğer bir seçenek de çekişmeli bir maç havası vermek üzere bir onlar atar, bir biz atarız, maç böyle 1-2, 2-2 gider son on dakikada golümüzü yeriz, örneğin 4-3’lük bir skorla Cumhurbaşkanlığı Spor kazanır dedim. Bu da seyircinin ilgisini çekebilecek farklı bir taktik olur” dedi.

“Son Golümüzü 90+1’de Yiyerek Seyirciye Heyecan Yaşatabiliriz”

Açıklamalarını sürdüren Başakşehir Futbol Kulübü başkanı “Son olarak ve aslında benim üzerinde ısrarla durduğum seçenek ise heyecan yaratma seçeneği. Sayın Cumhurbaşkanımız eğer bunu tercih ederse biz sahaya çıkıp bir gol atacağız. İlk devrenin sonuna doğru da ikinci golümüz gelecek. Her şey bitti derken ikinci yarıya Cumhurbaşkanlığı Spor fırtına gibi girecek. 70. Dakika civarında durumu 2-1 yapacaklar. 80’lerde ikinci gol gelecek. Son gol ise 90+1’de gelecek. Bakın anlatırken bile içim bir hoş oldu heyecandan. Yani izlemeye kalp dayanmaz. Böyle maçlar kendisinden çok söz ettirir. Ben dediğim gibi bu işlerde biraz iddialıyım. Yani kaç yıldır futbolun içindeyim, artık hangi dakikada atılan gol seyirci üstünde nasıl bir etki yaratır, bunları biliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız da çok teşekkür etti. Kendisi gollerin dakikalarını ve kimlerin nasıl atacağını bize bildirecek, biz de ona göre bir plan hazırlayacağız. Çok güzel bir maç olacak. Biz muhtemelen yenileceğiz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...