Dar Gelirliye Müjde: Ziraat Bankası’ndan Karnıyarık Kredisi Geliyor

Ziraat Bankası, patlıcan yemeği yapmak isteyen ancak yeterli sermayesi olmayan vatandaşlar için 6 ay geri ödemesiz, 10 yıl vadeli karnıyarık kredisi vereceğini duyurdu. Ekonomi Bakanlığı ile Ziraat Bankası tarafından birlikte geliştirilen proje, bankanın öz kaynakları ile finanse edilecek.

“Bizde Kredinin Çıkışı Olur, Geri Dönüşü Olmaz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Banka Genel Müdürü “Şu an gerçekten çok heyecanlıyız. Karnıyarık kredisinin çalışma hayatımın en değerli projelerinden birisi olduğunu söyleyebilirim. Bildiğiniz gibi bizim verdiğimiz projelerde genellikle pek geri dönüş olmaz. Yani kredinin çıkışı olur ama geri dönüşü olmaz. Olursa da sürpriz olur. En azından benim için öyle. 32 yılık iş yaşamım boyunca geri dönen kredi sayısı bir elin parmağını geçmez. Onlar da genel olarak yanlışlıkla yapılmış ödemelerdir. Ancak ben bu projeden gerçekten de umutluyum, dar gelirli vatandaşlarımız yedikleri patlıcanı unutmayacak ve ellerine para geçtikçe kredilerini ödeyeceklerdir. Öyle umut ediyoruz. Eğer ödemezlerse de canları sağ olsun. Müşterimiz dar gelirli olduğunda haciz yoluyla tahsilat yapma imkânımız var” dedi.

“Kredinin Başka Amaçlarla Kullanımını Engellemek için Ödeme Doğrudan Manava Yapılacak”

Kredinin kullanımı ile ilgili bilgi de veren Genel Müdür “Krediye başvurabilmek için öncelikle çalışan bir kefil gerekiyor. Ancak bu yeterli değil. Başvuruyu yapan kişinin de bizim kriterlerimize uygun olmasını istiyoruz. Kredinin başka amaçlarla kullanılmasını engellemek için banka ödemeyi doğrudan manava yapacak. Yani kredi başvurusu yapacak kişi önce manavla anlaşıp patlıcanları ayırtacak. Daha sonra manavdan gelen rezervasyon formuyla birlikte kredi başvurusu yapılacak. Kredi müdürlüğümüz değerlendirme yaparken başvuru sahibini arayarak anne kızlık soyadının üçüncü harfini ve karnıyarık tarifini soracak. Eğer yanıtlar doğru olur ve mali koşullar da yeterli bulunarak kredi onaylanırsa bankamız ilgili manava ödemeyi yapacak ve başvuru sahibi de daha önceden ayırttığı patlıcanları manavdan alacak. Karaborsayı engellemek için, kredi kullanımını izleyen yedi gün içinde patlıcanların sapının şubeye teslim edilmesini istiyoruz. Yani ucuz finansman yoluyla sahip olunan patlıcanların piyasada yeniden satılmasına da engel olacağız” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...