İlk İcraat Olarak Rakibinin Sloganını Yürüten Zeybekci, Göreve Hazırım Mesajı Verdi

İlk icraat olarak rakibi CHP’li Tunç Soyer’in sloganını yürüten Nihat Zeybekci İzmirlilerden tam not aldı. İzmir sokaklarında halkın nabzını tutan Kaparoz muhabiri vatandaşlara Zeybekci’nin son hamlesini sordu.

“Nihat Bey Göreve Isınma Anlamında Bir Sorun Olmayacağını Kanıtlamış Oldu”

Aliye Özcür: Benim Nihat Zeybekci’yle ilgili bazı kuşkularım vardı ancak şu an yok oldu diyebilirim. Sonuçta kadroları az tanıyor, İzmir’in yabancısı, acaba bu işleri yapabilir mi diye düşünüyorduk. Bu türden değişimlerde bilirsiniz belli bir zamana ihtiyaç duyulur. Yani İzmir’de ihale işleri nasıl yürür, şuranın sahibi kimdir, buranınki kimdir bunları öğrenene kadar bir miktar zaman geçer. Ancak Nihat Bey böyle bir ısınma sorunu olmayacağını kanıtlamış oldu. Tabii kendisi deneyimli bir kişi, kesin kararımızı vermedik ancak bu hamleden sonra bizim oyumuzun ailecek Nihat Bey’e gidecek gibi göründüğünü söyleyebilirim.

“Kendisi İyi Bir Slogan Bulamamış Olabilir”

Hakkı Taşıt: Pek çok kişi olaya klasik açıdan bakarak yalan yanlış hükümler verecektir ancak ben Nihat Bey’in yaklaşımını son derece doğru buluyorum. Kendisi iyi bir slogan bulamamış olabilir, rakibinin bulduğu sloganı kendi bulduğu slogandan daha fazla beğenmiş olabilir. Sonuçta rakibiniz de olsa doğru fikirleri, iyi sloganları almak bir olgunluktur. Ayrıca Nihat Bey bu operasyonu son derece hızlı bir şekilde sonuçlandırarak ne kadar hızlı bir yönetici olacağının da işaretini vermiştir. Ben İzmirli olarak bu hamleden çok fazla etkilendiğimi söyleyebilirim. Bugün elektriği de ben bulayım, telefonu da ben yapayım diyerek bir yere varamazsınız. Kim iyi bir şey bulduysa bundan yararlanmak gerekir.

“Artık Oyum Nihat Zeybekci’nin”

Şule Gelincik: Zeybekci için yabancılık çeker, beceremez, İzmirlilerden çekinir, işini gerektiği gibi yapamaz gibi sözler duyuyorduk. Nihat Bey bu hamlesiyle tüm söylenenleri çöp kutusuna gönderdi diye düşünüyorum. Her şeyden önce ben bunu bir samimiyet göstergesi olarak yorumluyorum. Eve girerken bir dolma kokusu gelir, ancak eve girince anlarsınız ki dolmayı komşunuz yapmış, koku sizin evden gelmiyor. Yani yasak mı sizin de evinizde dolma kaynatmanız. Canınız çekmiş bir kere. Belki komşunuzdan da güzel yapacaksınız. Kim karışabilir ki? Ben kırk iki yıllık İzmirli olarak bu harekete tam not veriyorum. Oyum artık Zeybekci’nin.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...