Karaborsacılara İkinci Darbe: Belediye Tanzim Satış Yerlerinde Ucuz Elektrik Satılacak

Meyve sebze fiyatlarındaki yükselişi engellemek için harekete geçen Berat Albayrak, elektrik fiyatlarındaki artışın da önüne geçileceğini söyledi. Bazı firmaların enflasyonu bahane ederek elektriğe fahiş zamlar yaptığını belirten Albayrak iki ay içinde vatandaşın ucuz elektrikle buluşacağını müjdeledi.

“Vatandaş, Mobil Kolektörler ve Depolama Bataryalarıyla Elektriğini Belediye Tanzim Satış Yerlerinden Kendisi Alacak”

Elektrik fiyatlarından şikâyet eden vatandaşın sorununu çözeceklerini söyleyen Albayrak “Kimsenin gözünün yaşına bakmayacağız. BEDAŞ, AYEDAŞ, EDAŞ fark etmez. Eğer bu kurumlar en kısa zamanda fiyatlarını ucuzlatmazlarsa, bizler daha uygun fiyattan elektriği bulup vatandaşa götüreceğiz. Vatandaşlarımız mobil kolektörler ve depolama bataryaları aracılığıyla elektriği belediyenin tanzim satış merkezlerinden alacaklar. Sırtta taşınabilen bu cihazlar sayesinde vatandaşlarımız elektriğini evine sırtında götürebilecek. Hem de hoş bir aile tablosu oluşacak. Yani eskiden nasıl annemiz, babamız eve ekmek getirirdi, akşam evde o ekmek yenirdi, şimdi de anne babalar eve elektrik getirecek. Onlar eve girince ışıklar daha parlak yanacak, elektrikli cihazlar çalışmaya başlayacak. Mumlar söndürülecek, her yer ışıl ışıl olacak. İnşallah 2019 yılı içinde, bu şekilde her eve elektrik götüreceğiz. Elektriksiz ev kalmayacak” dedi.

“Yeni Sloganımız: Sebzem Tarladan, Elektriğim Barajdan”

Açıklamalarını sürdüren Albayrak “Bunlar bir sistem kurmuşlar. Bildiğiniz gibi barajlardan çıkan elektrik, komisyoncunun, kabzımalın elinden geçerek evlere geliyor. 1 KW elektriğin baraj çıkış fiyatı 10 kuruşken, vatandaşın faturasına bir bakıyorsunuz 40 kuruşu geçmiş. Kimse kusura bakmasın biz bunun önüne geçeceğiz. Yeni sloganımız da şöyle: ‘Sebzem tarladan, elektriğim barajdan’. Ekonomik açıdan sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz, artık komisyoncuya verecek fazladan paramız yok. Eğer tanzim satış mağazaları da fiyatlara zam yaparsa o zaman vatandaşımızın önünü açacağız. Doğrudan tarladan veya barajdan satışa başlayacağız. Vatandaş barajına girecek, tarlasına inecek, kendi meyvesini, sebzesini, elektriğini kendisi toplayıp evine dönecek. Kabzımalla komisyoncu da artık aç mı kalır, gider kendine başka iş mi bulur artık orasını ben bilemem” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...