Kriz Bitiyor: Konyalı Bilim Adamları Betonu Yiyecek Hâline Getiren Solüsyon Geliştirdi

Beyaz adam, betonun yenmeyen bir şey olduğunu anlayacaktı. Eğer Konyalı bilim adamları olmasaydı....

Ekonomik sıkıntılar ağırlığını giderek artırırken, Konyalı bilim adamları krizden çıkış için umut olabilecek bir buluşa imza attılar. Konyalı bilim adamlarının geliştirdiği çözelti ile betonun yenebilir hâle geldiği ileri sürüldü.

“Patates Kızartması Gibi Bir Tadı Var”

Konuyla ilgili olarak Kaparoz’a bilgi veren Konya Bilim ve Kilim Odası Başkanı “Aslında duyurusu bugün yapılsa da bu, bizim bilim adamlarımızın yaklaşık altı aydır üzerinde çalıştıkları bir konuydu. Özellikle gıda fiyatlarındaki artış gündeme gelince arkadaşlarımız tümüyle bu işe odaklandılar.

Bilim adamlarımızın geliştirdiği ‘çözleme’ adındaki ürün, tüplerde satılacak olan şeffaf silikon benzeri bir solüsyon. Betonun üzerine sıkıldığında yaklaşık on dakika içinde betonu çözerek patates kızartması gibi bir hâle getiriyor. Belki onun kadar çıtır ve yağlı değil ama kesinlikle daha doyurucu. Bir metreküp beton ile beş kişilik bir aile, bir ay boyunca tıka basa doyuyor” dedi.

“Köprü Ayaklarının Lezzetine Doyum Olmuyor”

Açıklamalarını sürdüren başkan “Şu anda arkadaşlarımız farklı çözlemeler üzerinde çalışıyorlar. Ürün bir ay içinde domatesli, sarımsaklı-yoğurtlu ve sade olarak piyasaya sürülecek. Biz son bir haftada hepsini tükettik, bu sivilceler de sanırım ondan çıktı. Tabii bünyenin alışması biraz zaman alacak. Lezzet olarak hepsi birbirinden güzel, özellikle köprü ayaklarının lezzetine doyum olmuyor diyebilirim. Kaldırımlar üzerinde de denedik, sonuç iyi. Asfalta sıkıldığında böyle yanık bir tat oluşuyor. Kazandibinin en dibi gibi. Kömür ateşinde döner değil de döner ateşinde kömür gibi. Nasıl tarif etsem bilemedim” dedi.

Konuyla ilgili olarak pilot çalışma yapılan Sultanbeyli’de vatandaşlara ulaşan Kaparoz muhabirlerinin topladığı görüşler ise şöyle:

Sami Bulut (33): Ürün çok güzel, biz arka sokaktaki AVM’den geliyoruz. 30 kişi olarak AVM’nin ilk katını kemirdik. Üzerine biraz da ketçap koyunca çok hoş bir lezzet oldu. Yalnız tuvalete çıkarken sorun oluyor biraz. Sanırım midede solüsyonun etkisi azalıyor ve tekrar beton haline geliyor yiyecekler. Bu açıdan yemesi güzel ancak çıkarması sancılı diyebilirim.

Muhlis Kördüğüm (41): Biz şu anda Osmangazi Köprüsü’ne doğru gidiyoruz, bir ekibimiz de yeni asfaltlama çalışması yapılan havalimanı yoluna doğru yola çıktı. Bu arkadaşlar ilk etapta emniyet şeridini yiyecekler. Biz de köprünün Gebze tarafındaki ayağını kemirmeye başlayacağız. Ben ekip lideri olarak görev yapıyorum. Bütün şehri doyuracak kadar beton var, kimse merak etmesin.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

2 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...