Mersin’den 4’e Aldığını İstanbul’da 3’e Satan Tanzim Satış Müdürü: “Hıyar İşinde Para Yok”

Mersin Aydıncık Hali’nden 4.-TL’ye aldığı hıyarı İstanbul’da 3.-TL’ye satan Tanzim Satış Genel Müdürü Hakan Ok sektörün dışarıdan görüldüğü kadar kârlı olmadığını söyledi.

“Hıyar İşi Dışarıdan Göründüğü Gibi Değil”

Konuyla ilgili Kaparoz’a açıklamalarda bulunan Hakan Bey “Şimdi vatandaşlarımız dışarıdan bakınca ‘Araçların önünde bir kilometre kuyruk var, kim bilir ne kadar kazanıyorlardır?’ diye fikir yürütüyor ama durum öyle dışarıdan göründüğü gibi değil. Allah’a şükür işlerimiz iyi, müşterimiz çok ama kasamızda doğru düzgün para yok. Sabahtan akşama kadar eşek gibi çalışıyoruz ama sonuç sıfır. Yani sıfır olsa gene iyi, bir haftadır ekside gidiyoruz. Borçla harçla dükkânı döndürüyoruz ama bunun da bir sonu olması lazım, her gün cepten yiyoruz. Artık muhasebe tarafında mı bir hata oluyor, başka yerde bir kaçak mı var bilmiyorum. Tek bildiğim bu işten para kazanmanın öyle sanıldığı kadar kolay olmadığı” dedi.

“Hıyar İşinde Para Yok, Bu Sektöre Girmeyi Düşünenler Bir Daha Düşünsün”

Hıyar satış sektörüne girmeyi düşünenleri de uyaran Ok “Hıyar işine girmeyi düşünen varsa bir daha düşünsün derim. Arkadaşlar bu sektörde para yok. Aldığınız ürünün tamamını satınca, elinizde bir deste para kalması lazım değil mi? Vallahi de öyle değil, hıyar işinde ne kadar satış yaparsanız yapın, ertesi gün üreticiye gidecek, kamyona benzin koyacak paranız kalmıyor. Bu nasıl iştir anlamadım.

Üretici de tuhaf. Geçen gün tanzim satış aracımızın önündeki sırada, bizim ürün aldığımız bir üretici arkadaşı gördüm. ‘Yahu sen hıyarını kendi tarlandan yesene, niye bizden alıyorsun?’ dedim. ‘Bizim tarlada hıyar pahalı, burada daha uygun’ dedi. Lafa bak. Yani üründe mi, üreticide mi biliyorum ama bu hıyar işinde bir tuhaflık var. Benim aklım ermiyor” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...