Otoyol Teröristlerine Darbe: Köprü ve Otoyollara Ucuz Tanzim Şeridi Geliyor

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü otoyol ve köprü geçişlerinde vatandaşa fahiş fiyat uygulayan otoyol teröristlerine darbe vurmak üzere TGS (Tanzim Geçiş Sistemi) kurulumunun en kısa sürede tamamlanarak devreye alınacağını söyledi.

“Tanzim Şeridi Dar Gelirli Vatandaşlara Yönelik Olarak Hizmet Verecek”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan bir yetkili “Vatandaşlarımıza bir tanzim müjdesi daha vermek istiyoruz. Maalesef dar gelirli kardeşlerimizin cebine gözünü dikmiş bir otoyol çetesi var. Bunlar zaten yüksek olan geçiş ücretlerine bir de zam yaparak vatandaşı daha da fazla soymaya çalışıyorlar. Biz bunlara uyarılarımızı yaptık ancak bir netice alamadık. En sonunda cumhurbaşkanımızın da sabrı taştı ve tanzim uygulamasının otoyol ve köprü geçişlerinde uygulanması talimatını verdi. Tanzim şeridi diğer şeritlere göre biraz daha dar olacak, asfaltı biraz düşük kalitede olacak ancak vatandaşın bütçesine uygun fiyatlarla hizmet verecek. ‘Ben kaymak gibi asfalttan gitmek itiyorum’ diyenler eskiden olduğu gibi standart ücreti ödeyip yoluna devam edecek, ancak dar gelirli vatandaşımız, birkaç saat kuyruk bekleyerek de olsa bu hizmetlerden son derece makul fiyatlarla yararlanabilecek” dedi.

“Tanzim Döviz Bürolarında Yarı Fiyatına Euro ve Dolar Satılacak”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Bu durum sadece otoyollarla ilgili olarak da düşünülmesin. Bundan sonra nerede bir fiyat terörü, nerede vatandaşa yönelik bir soygun girişimi varsa biz de tanzimlerimizle orada olacağız. Kitap fiyatları mı pahalı, bir tanzim standı açıp yarı fiyatına defter, kitap satacağız. Arabaya zam mı yapıldı, hemen bir ucuz araba galerisi tanzim edeceğiz. Dövizi pahalıya mı satıyorlar, bunların yanına bir Tanzim Döviz Bürosu açıp yarı fiyatından dolar, euro satacağız. Tabii bunlar da mecbur kalıp fiyatları düşürecekler. Eğer düşürmezlerse de iş yapamayıp dükkânlarını kapatacaklar” dedi.

“Erdoğan Liderliğinde Üçüncü Tanzimat Dönemi Başlayacak”

Bu uygulamanın devlet yönetiminde bir devri kapatıp yeni bir devri açacağını belirten yetkili “Bakın bu bizim yaptığımız işi sokakta salatalık satmak gibi göstermeye çalışanlar var. Bu hizmet anlamında bir dönüm noktası olacak. Aynı Osmanlı dönemindeki Tanzimat Dönemi gibi. Erdoğan önderliğinde Üçüncü Tanzimat Dönemi başlayacak. Bu seçimlerden sonra büyük olasılıkla kendisi de Recep Tanzim Erdoğan diye anılacak” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...