Sebze Satışına Başlayan PTT: “Yöneticilerimiz Kabzımal Ağırlıklı Olduğundan Zorluk Yaşamadık”

Sebze satışına başlayan PTT’de çalışanların hiçbir uyum sorunu yaşamadığı belirtilirken bugün yayımlanan cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle karakolların bir bölümünün yarından itibaren Bir Milyoncu olarak hizmet vereceği öğrenildi.

PTT: “Yönetici Kadromuz Kabzımal Ağırlıklı Olduğundan Uyum Sorunu Yaşamadık”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan bir yetkili “Biz bu projelerimizi ortaya koyduğumuzda kurumlarımızın yapısını bilmeyen kişiler hemen eleştirmeye başladılar tabii. PTT çalışanı nasıl sebze satacak falan gibi şeyler geldi kulağımıza. Arkadaşlar bilmediğiniz bir şey var: Zaten bizim çalışanlarımızın deneyimleri bu yönde. Yönetici kadromuz kabzımal ağırlıklı. Genel müdürümüz yıllarca hallerde çalışmış bir arkadaş. Asıl mesleği nakliyecilik olan üç tane genel müdür yardımcımız var. Dağıtıcılarımızın içinde pazardan aldığımız çok sayıda esnaf arkadaş var. Bizim ekibimiz zaten mektup, kargo, posta işlerinde zorlanıyordu. İki gündür tüm çalışanların keyfi yerine geldi. Bunların uzmanlık alanı patlıcan, hıyar, domates. Kurumumuz bu hamleyle şahlanacak diyebilirim. Belki de ilk defa şu anda kimliğimizi bulduk. Tüm çalışanlarımızın moralleri yerinde” dedi.

PTT’lerin Sebze Satışına Başlamasından Sonra Karakollar da Bir Milyoncu’ya Çevriliyor

Açıklamalarını sürdüren yetkili “PTT’deki değişimin ardından biz düşünmeye başladık, ‘Halkımıza başka nasıl bir hizmet verebiliriz? diye. Zaten bizim 24 saatimiz bunun üstüne kuruludur. Bir arkadaşımızın önerisiyle karakollarımızı da bu işin içine dahil etmeye karar verdik. Bu sabah Emniyet Müdürlüğü çatısı altında halkımıza hizmet veren karakollar için bir kararname yayımlandı. Artık karakollarımızın bir bölümü ‘Bir Milyoncu’ olarak hizmet verecek. Böylece PTT’den sonra Emniyet Müdürlüğü de halka hizmet noktasında farklı bir noktaya gelmiş oluyor.

Vatandaşlarımız zücaciyelerde bulabileceği her türden araç gereci bu dükkânlarda da bulabilecekler. Hem de ‘Ne alırsanız bir milyona’ şeklinde bir anlayışla işletilecek bu dükkânlar. Yani plastik kap, çay kaşığı gibi şeyler 1.-TL. olacak. Düdüklü tencere gibi mutfak gereçleri ise tabii biraz daha pahalı. Bildiğim kadarıyla bu tencerelerin düdükleri Amerika’dan geliyor. Yani bunları bir liradan satmak zaten mümkün değil” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...