Dış Güçler İsyan Etti: “Enflasyonu Düşürdük, Bir Teşekkür Eden Bile Olmadı”

Ekonomideki bütün olumsuzlukların nedeni olarak gösterilen Dış Güçler, enflasyondaki düşüşle ilgili olarak kendilerinden hiç söz edilmemesinden ötürü hükümete bir kınama mesajı gönderdi.

“Dış Güçler Olarak Gönüller Arası Bir Köprü Kuralım, Halkın Güvenini Tekrar Kazanalım İstedik”

Dış Güçler adına açıklamalarda bulunan Ayten Köküdışarıda “Bugün son derece mutlu bir haber aldık. Bildiğiniz gibi, uzun zamandır ekonomide aldığımız çeşitli önlemler nedeniyle eleştiriliyorduk. Tabii dolar artışı oldu, fiyatlar arttı falan derken halkımız haklı olarak bizlere karşı biraz mesafeliydi. Biz de Dış Güçler olarak gönüller arası bir köprü kuralım, halkın güvenini tekrar kazanalım diyerekten özellikle enflasyon üzerine bir çalışmaya başladık. Bu sabah TÜİK’in açıkladığı rakamları görünce inanın ekip arkadaşlarımızla mutluluktan birbirimize sarıldık. Düşünün aylardır adınız hep kötü olaylarla birlikte anılıyor, ilk defa böyle bir mutluluk haberine konu oluyorsunuz” dedi.

“Para Pul İstemiyoruz, Sadece Hakkımızın Verilmesini İstiyoruz”

Açıklamalarını sürdüren Ayten Hanım “Tabii hemen gazete ve haber kanallarının internet sitelerine baktık, televizyonlarımızı açtık. Yaklaşık yarım saat boyunca boş gözlerle ekranları izledik. İnanın bir kişi bile bizim adımızı anmadı. Uyguladığımız reçeteden, aldığımız önlemlerden kimse söz etmedi. Varsa yoksa hükümet yetkilileriyle Sayın Albayrak. Hiç dış güçler yok. Yani gözünüze dizinize dursun da demeyeceğim ama hiç mi adalet duygunuz yok. Yani en azından bir teşekkür edilemez miydi? En azından bizim adımız da bir haberde geçirilemez miydi? Ben arkadaşlarıma ne diyeceğim şimdi, emeklerinizin üstüne başkaları oturdu mu diyeceğim? Halkımıza da buradan sesleniyorum. Madem döviz piyasası bizim kontrolümüzde, madem ithalat-ihracat bize bağlı, o zaman nasıl oluyor da enflasyonu başkaları düşürüyor? Fazla bir şey istemiyoruz, sadece emeğimize biraz saygı gösterilmesini istiyoruz. Tohumu ektik, çapayı yaptık, suyu verdik ama ürün başkasına gitti. Yani adalet bu mu? Dış güçler olarak para istemiyoruz, pul istemiyoruz, sadece hakkımızın verilmesini istiyoruz. Ekonomi Bakanımız bir teşekkür edebilir, Sayın Cumhurbaşkanımız enflasyon nedeniyle bir mesaj yayımlayarak adımızı anabilir. Her kötü olayda bizi gündeme getirenler bugün iki satır da olsa bizden söz etseler ya” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...