İBDA-C’den Hükümete Uyarı: “Hep Aynı Terör Örgütlerinin Reklamı Yapılıyor”

İBDA-C terör örgütü, hükümet yetkililerinin her olay sonrasında aynı terör örgütlerinin adını tekrarlamaları nedeniyle uzun zamandır eleman sıkıntısı yaşadıklarını belirtti.

“İlla Terör Örgütü Reklamı Yapılacaksa Bari Adaletli Biçimde Yapılsın”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan bir gazeteci “İBDA-C’liler durumdan şikâyetçi. Lider kadroları zaten yetişmiş eleman bulamadıklarını, yetiştirdikleri elemanları ise hükümetin tek taraflı tutumu nedeniyle diğer terör örgütlerine kaptırdıklarını belirtti. Benim röportaj yaptığım İBDA-C’den bir kişi ‘Yahu başka terör örgütü yok mu? İlla terör örgütü reklamı yapacaksanız bari adaletli biçimde yapın. Neden bu örgütler kayırılıyor, biz de kendi çapımızda fena sayılmayız’ dedi bana. Gerçekten de televizyonu açıyoruz PKK, FETÖ. Gazeteyi açıyoruz yine bunlar. Hükümetin bütün yetkilileri bunların adını ağzından düşürmüyor. Siz bir terör örgütünün adını bu kadar tekrarlarsanız tabii ki gençler de bunları o kadar çok merak edecek. Aslında bu durumdan en çok memnun olanlar da terör örgütleri. Zaten bunların amacı kendilerini gündemde tutmak. Bakın kuru soğanla ilgili bir sıkıntı oluyor, bakıyoruz PKK. Olmadı FETÖ ya da DHKP-C. Belediyelerle ilgili bir sıkıntı oluyor aynısı. Sular kesiliyor, hükümet yetkilisi PKK diyor. Ülkenin başındakiler ağızlarından bu terör örgütlerinin adını düşürmüyorlar” dedi.

“Hıyar Fiyatlarını Terör Örgütüne Bağlamak Hem Terörle Mücadele Hem de Hıyar Satışları Açısından İyi Bir Fikir Değil”

Açıklamalarını sürdüren gazeteci “Bakın başka bir ülkede bir terör örgütü saldırı yapsa yöneticiler bunların adını bir iki kere belirtir sonra gerekli olmadıkça ağızlarına bile almazlar. Terör örgütünün amacı reklamını yapmak, daha fazla adam toplamak, ülkeye zarar verecek gücü varmış gibi bir görüntü oluşturmak. Sen domates fiyatını bile terör örgütüne bağladığında aslında acizliğini ifade ediyorsun. Vatandaşın gözünde bunların her yere sızdığını, her güce ulaştığını anlatmış oluyorsun. ‘Terör örgütleri KPSS sorularını çaldı’ dediğinde teröristlerin ülkedeki personel yönetimini ele geçirecek kadar güçlü olduklarını söylemiş oluyorsun. Bunları duyan vatandaş tarım, inşaat ne varsa hepsinin terör örgütlerinin eline geçtiğini düşünüyor. Adamlar böyle bir reklamı para verip de yapamazlar. Ayrıca hıyar fiyatlarını terör örgütüne bağlamanın terörle mücadele açısından da hıyar satışları açısından da iyi bir fikir olduğunu sanmıyorum” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...