Kadınların Ekonomi Bilgisine Şaşıran Albayrak’a Jest: “İsterse Berat Bey’e de Öğretebiliriz”

8 Mart Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle bir açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak yakın zamanda katıldığı bir panelden söz ederek, “Hanımlar ev ekonomisi soracaklar sandım. Bir sorular geldi. Eline su dökemeyeceğimiz maliyecilerin soramayacağı sorular sordular. Ekonominin detaylarına ne kadar vakıf olduklarına şaşırdım” demişti.

Albayrak’ın mesajını öğrenen kadınlar da bakana bir jest yaparak aynı şekilde yanıt verdiler:

“Berat Bey’e de Ekonomi Öğretebiliriz”

Halime Gürbüz: Sayın Bakan kadınlar için son derece güzel şeyler söylemiş. Gerçekten bir kadın olarak dinlerken duygulandım. Ben Boğaziçi Üniversitesi mezunuyum, daha sonra yurtdışında da araştırmalarda bulundum. Yani ekonomi konusunda iyi kötü bir birikimimiz var. Öyle atla deve şeyler değil, hepsini kendisine de öğretebiliriz. Hem ülkemiz için hayırlı bir adım olur hem de sokaklarda hıyar satmaktan kurtulurlar.

“İyi Bir Hazırlık Yapmış, Elinden Geldiğince Ekonomik Konulara Girmeye Çalıştı”

Munise Camgöz: Öncelikle bakanımıza teşekkür etmek isterim. Kocaeli’deki toplantıda ben de bulunuyordum. Biz kendisi ev ekonomisi konusunda konuşacak sanıyorduk. Ancak iyi bir hazırlık yapmış, elinden geldiğince ekonomik konulara da girmeye çalıştı. Bu işler her zaman böyle merakla başlar. Biz şevkini kırmamak için ‘tabii’, ‘bravo’ falan dedik ama mutlaka ebeveynlerinin denetiminde ciddi bir eğitimden geçmesi lazım. Benim böyle yüzeysel konuşan bir arkadaşım vardı. İnanmazsınız şu anda ekonomik makaleler yazıyor.

“Birkaç Ayda Ülke Ekonomisini Toparlarız”

Sibel Kondu: Ekonomi bilgimize değinen sayın bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Ancak bu bilgilerin de tek başına bir anlamı yok. Bilgi paylaşıldıkça güzel. Bu işin kadını erkeği yok ama madem öyle söylemiş biz kadınlar olarak hangi konuda olursa olsun kendisine yardımcı oluruz. Yeter ki kendisi istekli olsun. Öğrenemeyecek bir şey yok. Eğer yeterli zamanı ayırırsa birkaç ay içinde ülke ekonomisinde de toparlanma görülecektir.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...