Proje Belli Oldu: Uzaya Çamlıca Kulesi’nden Merdivenle Çıkılacak

Erdoğan’ın “Ey CHP, istesen de istemesen de biz uzaya çıkacağız!” demesinin ardından uzaya çıkış projesinin detayları belli olmaya başladı. Türkiye’nin uzaya çıkışı 2020’de Çamlıca Kulesi üzerine inşa edilecek bir merdivenle gerçekleşecek.

“Uzay Merdivenini Cengiz İnşaat Yapacak”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan bir yetkili “Şu an yer seçimini tamamlamış durumdayız. Eğer bir terslik olmazsa yeni yapılacak Çamlıca Kulesi’nin üzerinden uzaya çıkılacak. Bu şekilde çok önemli bir mesafeyi zaten geride bırakmış olacağız. Kalan bölüm de en kısa sürede Cengiz İnşaat tarafından tamamlanacak. Dönen merdiven şeklinde tasarlanan bir proje. Tümüyle yerli ve milli teknolojiler ile gerçekleştirilecek. Zaten proje için ihtiyacımız olan tek şey beton, o da bizde fazlasıyla var. İnşallah en kısa sürede bu işin de temelini atıp vatandaşlarımıza uzayın yolunu açacağız. Elbette vatandaşlarımızdan bir çıkış ücreti alınacak ancak şu an ne kadar olacağı belli değil” dedi.

“Emin Adımlarla Uzaya Çıkacağız”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Öyle füzeydi, rampaydı bu işlere girmeyeceğiz. Bunlar zaten biraz göz boyamaya dönük şeyler. Biz iyi olduğumuz, güçlü olduğumuz alan üzerinden ilerleyeceğiz. Bizim uzaya çıkışımız inşaat tabanlı bir çıkış olacak. Merdivenle çıkılacağından isteyen herkes de çıkabilecek. Yani astronot kardeşimiz isterse o da çıkacak ancak berber de öğretmen de imam da çıkabilecek. Tabii ilk kim çıkacak diye sorarsanız, Yavuz Bingöl çok istekli ama kondisyon olarak eksikleri var. Eğer o dönemde Bilal Bey’in programı uygun olursa Bilal Bey’in çıkması düşünülebilir. Eğer isterlerse muhalefet partilerine de izin vereceğiz, bizim sayemizde bir uzay havası alacaklar. Tabii ilk grupta uzayda ezan okunabilmesi açısından bir müezzin arkadaşımız olacak. Mutlaka TOKİ’den birisi olur diye düşünüyorum. A Haber’den bir yetkili bu grupta yer alır. Benim söylemek istediğim, kimin çıkacağı da dahil olmak üzere her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. CHP ne yaparsa yapsın uzaya çıkılacak. Kimse buna engel olamayacak. Emin adımlarla uzaya çıkacağız arkadaşlar” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...