Yerli Otomobili Dış Güçler Yapacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan etkinlikte yerli otomobil üretiminin gecikmesinden şikâyet ederek “Yerli otomobilde bizi oyalamasınlar, gerekirse yabancı yatırımcılarla da görüşürüz” demesi üzerine harekete geçen bürokratlar yerli otomobilin en kısa süre içinde yabancı firmalar tarafından yapılacağını belirttiler.

“Milli Kimlik Sürücüyle Olur, Öyle Bir Patinaj Çekersiniz ki Görenler ‘İşte Bursa Arabası’ Der”

Açıklamalarda bulunan bir yetkili “Aslında biz bunu yıllardır Sayın Cumhurbaşkanımıza söylüyorduk. Sonunda kendisi de aynı noktaya geldi. Bakın Sayın Bahçeli’nin arabalarına: Chevrolet var, Chrysler var, Ford var. Hepsi Amerikan arabaları. Ama nedir, aynaya bir tespih asılır, ön tarafa güzel bir kilim serilir, böylelikle milli bir hava kazanır arabalar. Varsın CD çaları yabancı olsun, siz içinde türkü dinledikten sonra bizim için artık o CD çalar yerli ve millidir. Zaten asıl milli kimlik, sürücünün kabiliyetleriyle ortaya çıkar. Siz öyle bir patinaj çekersiniz ki görenler bu araç Bursa’da yapılmış derler. Otoyolda öyle bir makas atarsınız ki işte Kocaeli, işte Antalya derler. İşçinin milliyetine değil, sürücünün kolunu camdan nasıl çıkarttığına bakar bu iş. Yoksa motoru sen üretmişsin başkası üretmiş hiç fark etmez” dedi.

“Patatesi, Soğanı İthal Ettiğimiz Gibi Yerli Otoyu da İthal Edeceğiz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Bakın beş firmaya verdik bu yerli otomobil işini. Birisi direksiyonu yapacak öbürü lastikleri takacaktı. Lastikçiye soruyoruz direksiyon olmadan biz lastikleri takamayız diyor. Direksiyoncuya soruyoruz önce motoru görelim diyor. Motoru yapacak firmanın yetkilisi on beş gündür telefonlarını açmıyor. Bizim anladığımız kadarıyla bunlar imza töreninden sonra yan gelip yatmışlar. Şimdi seçim döneminde tam bize araba lazım olduğu zaman herkes topu birbirine atıyor. Oysa BMW’yle Mercedes’le çalışmış olsak şu an yerli otomobilimiz garajımızda duruyor olurdu. Artık kimsenin de gözünün yaşına bakmayacağız. Peygamberimiz ‘Çin’de de olsa ilmi arayınız’ demiş. Biz de öyle yapacağız. Çin’de bile olsa yerli otomobilimizi yaptırıp getirteceğiz. Bizim milli duruşumuz bunu gerektiriyor, verdiğimiz sözün arkasındayız. Patatesi, soğanı ithal ettiğimiz gibi yerli otoyu da ithal edeceğiz. Burada geri adım yok. Yerli otomuzda da geri vites olmayacak. Bunu da şimdiden söylemiş olalım.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...