3.Havalimanındaki Tek Restoranın Sümeyye – Bilal Erdoğan’ın Olmasına Tepki: “Burak Erdoğan Neden Yok?”

İstanbul Havalimanı’nda hizmet veren tek restoranın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukları Bilal ve Sümeyye Erdoğan’ın ortaklarına ait olduğunun öğrenilmesine vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Kaparoz İstanbul sokaklarında halkın nabzını tuttu:

“Vatandaş Olarak Buramıza Kadar Geldi”

Naime Gerdiyan (34): Her işin altından ya damat Berat Bey ya evlat Bilal Erdoğan çıkıyor. Artık beni tutuklayacaklarsa tutuklasınlar, hapsedeceklerse de hapsetsinler, inanın vatandaş olarak buramıza kadar geldi. Kimse kusura bakmasın ben sözümü söyleyeceğim. Yani biz neden bu ortaklıklarda Burak Erdoğan adını hiç göremiyoruz? O da evlat değil mi, o da kardeş değil mi? Hazine Berat Bey’e bağlandı ‘tamam’ dedik, bütün vakıflar Bilal Bey’e bağlandı ona da ‘tamam’ dedik. Vatandaşlar olarak günlerce, haftalarca, aylarca bekledik. Ufak bir dükkân olur, Trakya’da bir arsa olur, küçük bir AVM olur. Ama nedense hiçbiri olmadı. Söz konusu Burak Erdoğan olunca maalesef akan musluklar kesiliyor.

“Varsa yoksa Bilal Bey ile Sümeyye Hanım”

Halil İnme (61): Ben yıllardır AKP’ye oy veren bir kişiyim ama artık canımıza tak dedi. Yani bu türden işletmelere bakınca cumhurbaşkanımızın iki çocuğu var sanırsınız. Varsa yoksa Bilal Bey ile Sümeyye Hanım. Bizim bunların kazancında gözümüz yok ancak neden diğer kardeşlere de ufak bir yatırım yapılmıyor, neden bütün kaynaklar diğer kardeşler ve damat bey arasında bölüşülüyor? Bu adalet değil, biz vatandaşlar olarak Burak Erdoğan nasıl geçiniyor bilmiyoruz, emeklilik durumu nedir haberimiz yok. Yani yarısı olmasa bile en azından %10 bir ortaklık verilemez miydi? Yazıklar olsun diyorum, başka bir şey demiyorum.

“Halkımız Ortaklık Cetvellerinde Burak Erdoğan’ın da Adını Görmek İstiyor”

Halime Badem (22): Havalimanındaki restoranda, plastik bir tabakta yaprak sarması ile patates salatasına 100.-TL ödendiğini öğreniyoruz. Restoranın ortakları kimler? Sümeyye Hanım ile Bilal Bey. 50.-TL’lik sarma Bilal Bey’e gitse, kalan 50.-TL’lik patates salatası da Sümeyye Hanım’a gitmiş oluyor. Peki nerede Burak Bey’in hakkı? Böyle adalet olur mu, hiç mi vicdanınız yok sizin? Buradan tüm kardeşlere çağrıda bulunuyorum, lütfen kardeşinize de %15, %20 bir pay verin. Halk sizlerden bunu bekliyor, bunu istiyor. Restoran olmuyorsa otopark veya kule de olur. Önemli olan niyet.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...