AKP: “Beylikdüzü’nde Soyadı İmamoğlu Olan Bir Seçmenimiz Kandırılarak CHP’ye Başkan Yapılmış”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Büyükçekmece’deki ‘usulsüz seçmen’ iddiasıyla ilgili “Soyadından AK Parti’ye oy verdiği tespit edilen kişilerden söz etmiş’ ancak bunların kimler olduğunu açıklamamıştı. AKP’li Uysal bugün isim vererek iddiasını sürdürdü.

“İzmirli Berkecan ile Rizeli Hıdır Aynı Partiye Oy Vermez”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan Mevlüt Uysal “Şimdi bir adamın tipine bakarsınız adına soyadına bakarsınız, memleketine bakarsınız bu adamın nereye oy vereceğini anlarsınız. Kimse buna ‘hayır’ demesin. İzmirli Berkecan ile Rizeli Mehmet’in aynı partiye oy vermeyeceğini sizler de benim gibi biliyorsunuz. Bakın Alevi adları bize oy vermez mesela. Rojda da vermez. Bize oy verecek kimse sakalından, bıyığından, şivesinden, camiye gidişinden belli olur. Kesin bir şey söylemek zor da olsa elimizde bir Gürkan bir de Furkan varsa, bize oy genelde Furkan’dan gelir. Yani en azından bugüne kadar geliyordu. Şimdi Furkan’lar da uyanmış durumda maalesef” dedi.

“Ekrem Kardeşimizi Soyadından Belirleyerek Gözlerine Kestiriyor ve Belediye Başkanı Yapacağız Diye Kandırıyorlar”

Açıklamalarını sürdüren Uysal “Bizim Beylikdüzü’nde bir seçmenimiz var, soyadı İmamoğlu, kendisi Trabzonlu bir müteahhit. İmamoğlu İnşaat şirketinin veliahdı. Aslen AKP’li. Solcular Gezi Parkı’nda direnişteyken Beylikdüzü’nde inşaat projeleri yapan bir kardeşimiz kendisi. CHP’liler bu seçmenimizi soyadından buluyor ve camide Kuran okurken gözlerine kestiriyorlar. Çeşitli hilelere başvurup AKP’den koparıyor ve belediye başkanı yapacağız diye vaatlerde bulunarak kandırıyorlar. Elimizde çok güçlü kanıtlar var. Ekrem kardeşimiz de saf, iyi niyetli bir insan. ‘Belediye başkanı yapacağız’ deyince inanıyor bunlara. Yasal yollara da başvurduk, en kısa sürede soyadında imam, müftü, din, iman olan kişileri dava açmak suretiyle yeniden partimize kazandıracağız. Eğer bizim partimizde kafirinoğlu, gavurgil veya benzer soyadına sahip kişiler varsa bunları da CHP’ye yönlendireceğiz. O zaman ak koyun kara koyun çıkacak” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...