AKP’nin 25 Bin Oyunun Çalındığı Sandıktan 17 Müşahit ve 321 AKP Seçmeni de Çıkartıldı

AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’ın 25 bin AKP oyunun eksik yazıldığını belirttiği sandığa ulaşan kurtarma ekipleri gördükleri manzara karşısında şaşkınlığa uğradı.

“Sandığın İçindeki Manzara Korkunçtu”

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan AKP yetkilisi “Biz duyum aldıktan yaklaşık kırk beş dakika sonra olay yerine intikal ettik. Biz gittiğimizde AFAD ve AKUT’tan arkadaşlar da oradaydı. Afet ve Acil Arama uzman ekipleriyle birlikte hemen çalışmaya başladık. Arkadaşlarımız, dev halat ve kurtarma aparatlarıyla birlikte yaklaşık bir saat içinde sandığın içine girmeyi başardılar. Sandık zeminine inen arkadaşın verdiği bilgi bize dehşete düşürdü. Evet, oy sandığının içinde eksik oylardan fazlası vardı. Ağızları bantlanıp elleri arkadan iplerle bağlanmış 17 müşahit ve toplamda 321 AKP seçmeni de sandığın içine hapsedilmişti. Tabii hemen çalışmalara başladık. İnsanlar karanlıktan korkmuş, nefes alamaz hale gelmişlerdi. Bu ne vicdansızlık diye düşünmeden edemedik tabii” dedi.

“Oy Çalmanızı Anlıyoruz da Komple Seçmenleri Niye Çalıyorsunuz?”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Evet müşahit sayısına kaç demiştik arkadaşlar. 17 değil mi, onu 170 olarak düzeltmek istiyorum. Çünkü bir ‘0’ eksik yazılmış. Bakınca ‘o’ harfine de benziyor ama biz 170 diyelim. Eksik olmasın da fazla olsun yahu. Ayrıca bu sandığın içine gizlenmiş 6 adet oy sandığı daha bulduk. Böyle matruşka gibi, sandık sandık içinde. Yani ne dolap çevirmişler inanamazsınız. Dolap demişken seçim dolabının içinden de bizim Binali Bey çıktı. Onu da kaybetmişler kaşla göz arasında. Yani oyu çaldın tamam da komple seçmenleri niye çalıyorsun? Ayıp değil mi, yazık değil mi? Belki bir dahaki seçim sana oy verecek bu insanlar. Yapılanları kesinlikle doğru bulmuyorum. Şu an müşahitlerimiz de seçmenlerimiz de evlerine gönderildiler. Tabii çok korkmuşlar ama bir o kadar da sevinçliler. Çıkar çıkmaz seçimi sordular tabii. Üzülmesinler diye ‘Biz kazandık’ şeklinde bilgi verdik onlara. Henüz Binali Bey de öyle sanıyor” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...