Kılıçdaroğlu’na Saldıranlara Bakan Soylu’dan Sert Mesaj: “Elma Dersem Çıkın Armut Dersem Çıkmayın”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hakkari’de şehit olan er Yener Kırıkçı’nın Çubuk’taki cenaze töreninde yumruklu saldırıya uğradı. CHP’liler yaşananların organize bir saldırı olduğunu belirtirken saldırı sonrasında bir eve götürülen Kılıçdaroğlu’nun ancak bir saat sonra evden çıkabildiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu evdeyken dışarıda toplanan kalabalık “Yakın bu evi” sloganları attı.

Görgü tanıkları cenazeye Çubuk dışında Ankara merkez ve Akyurt’tan da kalabalık grupların geldiğini belirtirken daha önceden CHP’lilerin şehit cenazesine gidemeyeceğini belirten Bakan Soylu da yaşanan saldırıdan sonra teröristlere çağrıda bulundu.

“Gün Elma Günü Değil, Tekrar Ediyorum: Armut! Armut!”

Açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Ben bu saldırıyı düzenleyen arkadaşlara bir çağrıda bulunmak istiyorum: Elma dersem çıkın, armut dersem çıkmayın! Armut. Gün elma günü değil, tekrar ediyorum: Armut. Herkes ortalık sakinleşinceye kadar ‘armut’ olarak düşünsün. Şu an çıkıp da ifade verseler kim bilir neler diyecekler. Ne gerek var bütün bunlara, biz zamanı gelince ‘elma’ da deriz. Ama şimdi değil. Bir süre gözden de gönülden de ırak olsunlar. Armut! Armut!” dedi.

“Olayın Kemal Bey’in Agresif Hareketlerinden Kaynaklandığını Düşünüyorum”

Açıklamalarını sürdüren Bakan Soylu “Toplanan kalabalığın içinden bazı kişilerin ‘Yakın bu evi’ dediği söyleniyor oysa bizim elimizdeki bilgiler kalabalıktaki bazı kişilerin ‘Satın bu evi’ dediği yönünde. Ben olayın videolarını da izledim. Vatandaşlar konut piyasasından söz ettikten sonra ‘Satın bu evi, parasını da borsaya yatırın’ diyor. Bu satış talebi sonrasında Kemal Bey agresif hareketlerde bulunuyor. Tabii biz Kemal Bey’in neden böyle davrandığını bilemiyoruz. Kendisi sert hareketler yapınca o anda karşıdan karşıya geçmekte olan bir arkadaş ona doğru bir hamlede bulunuyor. Aldığımız bilgilere göre bu kişi konut sektöründe satış temsilcisi olarak çalışıyormuş. Benim görüşüm kişinin el sıkışmak niyetiyle bir hamle yaptığı yönünde. Ancak kalabalıktan dolayı sendeliyor ve elleri yumruk şekline geliyor. Daha sonra da hepimizin bildiği bu üzüntü verici olay yaşanıyor. O kadar da büyütülecek bir şey değil. Ben protestocu arkadaşlara tekrar seslenmek istiyorum: Armut! Armut!” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

  1. Yazı hoş, beğendim ama çok ciddi başka bir sorum var benim.

    Peki başta akepe başkanı ile mehepe başkanı olmak üzere o çooook milli, dindar zevat niye namevcut idiler o aynı ŞEHİT CENAZE MERASİMİNDE?
    Soru sormak var, SORUYU SORMAK VAR?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...