Mazbata Gündemiyle Toplanan Bakanlar Kurulu’ndan Sürpriz Karar: Mazbata Vergisi Geliyor

Mazbata konusunun uzaması nedeniyle ekonomik göstergelerin bozulmaya başlamasını değerlendiren Bakanlar Kurulu bugün sürpriz bir kararla toplanarak alınabilecek önlemler üzerinde durdu.

“Ekrem İmamoğlu’nun Mazbata Israrı Yüzünden Ekonomimiz Düşüş Gösterirse Bunun Cezasını Keseriz”

Ekonomik bir önlem paketi hazırladıklarını söyleyen sözcü “Bazı çevrelerin gündemi sürekli mazbatayla meşgul etmesinden dolayı ekonomimiz sıkıntıya girebilir endişesi taşıyoruz. Bildiğiniz gibi kurlarda da biraz artış oldu. Bizim düşüncemiz ekonomimize zarar veren kimse bu zararı onun karşılaması yönünde. Ekrem İmamoğlu Bey’in mazbata ısrarı yüzünden ekonomimiz bir düşüş gösterirse biz bunun cezasını Ekrem Bey’e ve taraftarlarına keseriz. Yani küçük çocuklar gibi mazbata diye tutturmanın bir anlamı var mı? Bakın tam ekonomimiz şahlanmıştı şimdi ne durumdayız. Hıyar fiyatları aşağı doğru giderken birden yön değiştirdi. Siz kalkıştaki uçağın hızını kestiniz, bu uçak tam havalanmak üzereydi ki Ekrem Bey’in mazbatası ile yönünü aşağı çevirdi” dedi.

“Bir Milyar Dolarla Üç Milyar Dolar Arasında Bir Vergiden Söz Ediyoruz”

Açıklamalarını sürdüren sözcü “Bakanlar Kurulunun kararı, mazbata tartışmaları nedeniyle oluşacak zararın hesaplanarak, belirlenecek tutarın bu tartışmayı yaratan kişiye tahakkuk ettirilmesi şeklinde oluştu. İlgili kişi arkadaş grubuyla birlikte vergisini ödedikten sonra eğer YSK da uygun görürse mazbatasını teslim alabilir. Bir milyar dolarla üç milyar dolar arasında bir vergiden söz ediyoruz. Ekrem Bey ve arkadaşları hazırlıklarını buna göre yapsın. Eğer vergisini ödeyemezse mazbatayı alma imkânı olmaz. Biz de o zaman mazbatamızı ikinci sıradaki aday artık kimse ona veririz. Tabii şunu da söylemek isterim ki ben vergimi verdim mazbatayı alayım diye bir durum da yok. Vergisini ödeyen kişinin mazbatayı alabilmesi için diğer koşulları da yerine getirmiş olması gerekiyor. Bunlar da her an değişebilecek türden koşullar. Yani vergiyi yatırır ama ikinci turda elenirsiniz ona da ben bir şey söyleyemem. Evet, şimdilik bizde durumlar böyle” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...