YSK’dan Eli Boş Dönen AKP Son Çare Olarak TDK’ya Başvuruyor: Atı Alan Üsküdar’ı Geçemesin

AKP kurmayları YSK’ya yaptığı itirazların reddedilmesi üzerine son çare olarak Türk Dil Kurumu’na başvurmaya karar verdi. Bugün yapılacak başvuru sonrasında TDK’nın vereceği yanıta kadar mazbatanın verilmemesi gerektiğini açıklayan AKP yetkilileri sonuçtan umutlu olduklarını belirttiler.

“Bugün Yapacağımız Müracaatla Atı Alanın Üsküdar’ı Geçmesine Engel Olacağız”

Yapacakları itiraz hakkında bilgi veren AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz “Bildiğiniz gibi YSK itirazlarımızın önemli bir bölümünü reddetti. Ancak bizim vazgeçmemiz gibi bir durum söz konusu değil. Bu noktadan sonra artık itirazlarımızı başka kurumlara yönlendireceğiz. Bakın seçimin ilk gününden beri söylenen bir söz var: ‘Atı alan Üsküdar’ı geçti’ diyorlar. Rakiplerimiz bu söze dayanarak seçimlerin artık bittiğini, kazanan kişinin belediye başkanlığı koltuğuna oturması gerektiğini ifade ediyor ancak durum sanıldığı gibi değil. Bugün yapacağımız müracaat ile atı alanın Üsküdar’ı geçmesine engel olacağız. Dilekçemizi bugün TDK’ya veriyoruz. İnşallah en kısa sürede İstanbullulara da müjdemizi vereceğiz” dedi.

“Atı Alan Üsküdar’da Kalsın, Yeniden At Alsın”

Açıklamalarını sürdüren Ali İhsan Yavuz “Bizim önerimiz deyimin ‘Atı alan Üsküdar’da kalsın, yeniden at alsın’ şeklinde değiştirilmesi. ‘Atı alan eşeği de alır ama Üsküdar’da kalır’ veya ‘Atı aldı Üsküdar’da kaldı’ da olabilir. Eğer bunlar uygun bulunmazsa en azından ‘Atı alan Üsküdar’ı geçemez’ olsun. Lütfen gerçekçi olalım, bugün size bir at versem Üsküdar’dan atla nereye kadar gidebilirsiniz? Bakın açık söylüyorum Harem’e bile gidemezsiniz, çarşıdan sahile iner orada da en fazla iki tur atarsınız. Polis izin vermez, zaten yollar da ata uygun değil. Eskiden olsa belki bu şartlarda seçimin kazanıldığından söz edilebilirdi ancak bugünkü Üsküdar açısından kesinlikle mümkün değil. Bazılarının aklı 1940’larda kalmış olabilir ama Üsküdar artık çok değişti” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...