3.Havalimanı Yazlık Havalimanı Olarak Kullanılacak

Mayıs ayında esen ılık rüzgârlar nedeniyle uçuşların yapılamadığı 3. Havalimanının yazlık havalimanı olarak kullanılması yolunda görüş birliğine varıldı.

“Paramızla Rezil Olduk da İyi mi Oldu Yani?”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Yapıldığı dönemde buranın çok rüzgâr aldığı belirtilmişti ancak biz o dönemde ‘Hele bir yapalım eğer problem olursa o zaman bakarız’ şeklinde düşündük. Şu an görüyoruz ki bu arkadaşların açıklamaları doğruymuş. Yani yapılmasa daha iyiymiş ama artık yapıldı. Bunlar iyi günlerimiz, daha sisli günlerini görmedik bu bölgenin, kuşların göç mevsimi başlamadı, yani biz mayıs ayında uçamıyorsak kasım aralık aylarında nasıl uçarız bilmiyorum. Bu arkadaşlara da ayrıca sitem etmek istiyorum. Hadi biz anlamadık, bizim zekâ durumumuz biraz ortalama diyelim. Yani neden ısrar etmediniz, göz göre göre bizi bu durumlara düşürdünüz? Basitleştirerek anlatılsa belki biz de anlayabilirdik ancak bu art niyetli arkadaşlar yalandan bir uyarı yapıp bıraktılar, amaçları bizi rezil etmek tabii. Paramızla rezil olduk da iyi mi oldu yani, ne geçti şimdi bunların eline?” dedi.

“Eskiden Dedelerimiz Yazın Yaylaya Çıkar, Yazdan Sonra Köylerine Geri Dönerlerdi”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Eskiden de dedelerimiz yazın yaylaya çıkar, yazdan sonra köylerine geri inerlerdi. Bugün de pek çok aile bahar aylarında yazlıklarına gidip okullar açılırken geri dönüyor. Şu anki düşüncemiz havalar ısınınca üçüncü havalimanına gidip, eylül ekim gibi Atatürk Havalimanına dönmek şeklinde. Tabii bazı vatandaşlarımız soracaktır bu yazlık, kışlık uygulamasının anlamı nedir, neye faydası var gibilerinden. Ben bunu şöyle yanıtlamak istiyorum: Bilmiyorum. Yani vatandaşlarımız da şöyle düşünsünler, günahıyla sevabıyla yapılmış bir havalimanımız var, bunu çöpe mi atalım şimdi? Eski havalimanını da yenisini de ziyan etmeden böyle bir çözüm bulunabilir. Havalar iyi olduğunda veya hafta sonlarında buradan bazı uçuşlar yapılabilir. Bu uygulamayla zengin bir ülke olduğumuz da iyice ortaya çıkar. Lütfen söyleyin hangi gelişmiş ülkenin bir yazlık, bir de kışlık havalimanı var. Almanya’nın, Japonya’nın kıskandığı da işte bu zaten. Açık söylüyorum, çatlayacaklar bu haberi duyunca” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...