Albayrak’tan Bayram Müjdesi: “Bayram Harçlıklarına Enflasyon Oranında Zam Yapılacak”

Bugün alınan bir kararla önümüzdeki bayramlar için geçerli olmak üzere, bayram harçlıklarına enflasyon oranında zam yapılacağı bildirildi. Uygulama 1 Haziran 2019 tarihi itibarı ile geçerli olacağından önümüzdeki Ramazan Bayramı’nda çocuklar artıştan yararlanabilecek.

“Vicdansızlar, Bu Çocukların Cebindeki Paranın Her Geçen Gün Eridiğini Görmüyor musunuz?”

Bayram harçlıklarının artırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Berat Albayrak “Bugün çok önemli bir vaadimizi açıklamak istiyorum. Çeşitli gezilerimizde yaklaşık üç bayramdır aynı parayı aldığını söyleyen çocuklarla karşılaşıyoruz. Bizden önce özellikle CHP döneminde bu şekilde uygulanmış olabilir ancak biz artık bayram harçlıklarını artırıyoruz arkadaşlar. Yani üç yıl önceki parayla bugün aynı şeyi almak mümkün mü? Vicdansızlar, bu çocukların cebindeki paranın her geçen gün eridiğini görmüyor musunuz? Her şeye zam, her şeye artış ama harçlıklar söz konusu olunca sessizlik. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Artık büyükler de bir yerden bulup buluştursun bu harçlığı denkleştirsinler. Buradan tüm vatandaşlarımızı uyarıyorum. Geçen yılla aynı harçlığı aldığını belgeleyen çocuklarımız olursa, onların beyanlarını esas alarak cezai işlem yapacağız. Çocuğa yirmi lira eksik vereyim derken bizden yüz lira ceza yemek istemiyorsanız güzelce artışınızı yapın” dedi.

“Paramız Olsa Zaten Biz Bunu Devlet Olarak Verirdik Ancak Bizim Kasamız Boş”

Açıklamalarını sürdüren Albayrak “Bu projenin maliyetini soracak arkadaşlara da şimdiden söylemiş olayım, projenin bize bir maliyeti yok. Sonuçta harçlığı anası, babası, amcası, dedesi, halası, teyzesi verecek. Konunun bizimle bir ilgisi yok. Biz yalnızca düzenleyici olarak yer alacağız. Yani çocuğa verecek paranız yoksa kusura bakmayın o da sizin probleminiz. Ülkemizde bayram harçlığı alamayan çocuk kalmasın istiyoruz. Bunu tavsiye ederek, güzellikle söyleyerek başaracağız ancak direnen olursa ona da devletin sopasını gösteririz tabii. Vereceksiniz kardeşim çocuklara harçlığını. Paramız olsa zaten biz bunu devlet olarak verirdik ancak bizim kasamız boş. Paramız yok diye çocukları harçlıksız bırakacak halimiz de yok. Bundan böyle derenin taşıyla derenin kuşunu vuracağız. Bu parayı ya ödeyecek ya da ödeyeceksiniz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...