Rize-Galatasaray Maçını Evde Yeniden İzleyen Hakem Galatasaray’a İki Penaltı Daha Verdi

Çaykur Rizespor Galatasaray karşılamasının hakemi Serkan Çınar, verdiği iki penaltı ve bir kırmızı kart kararı ile Galatasaray’a şampiyonluk yolunu açarken verdiği kararlar da tartışma konusu oldu. Maçtan sonra ulaştığımız hakem Serkan Çınar önemli değerlendirmelerde bulundu.

“İzledikçe İnsanın Penaltı Veresi Geliyor”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan Çaykur Rizespor – Galatasaray maçının hakemi Serkan Çınar “Gerçekten ilginç bir maç oldu. Yani nasıl tarif edeyim, izledikçe insanın penaltı veresi geliyor. Maç bitti bakın ben hâlâ düdük çalıyorum. Aslında bir pozisyon vardı ceza alanının az bir şey dışında. Penaltı versen kimse niye verdin demez, yirmi otuz santimlik bir fark var. Şu an orada düdüğü çalmadığım için çok pişmanım. Elimi de düdüğe götürdüm ama sonradan laf olur diye çekindim. Bakın bir anlık tereddüt nelere mal oluyor görüyorsunuz. Ben bu maçı 3-2 değil, 5-2 de yapardım ama biraz kondisyon kaybım var. Bir de sezon sonu olduğu için tüm hakemler olarak odaklanma sorunu yaşıyoruz tabii. Hepsi üst üste gelince böyle yürek hoplatan bir durum oldu. Çok açık söylüyorum şu an aynı maça çıksam 60. dakikada olayı bitiririm. Neyse geç olsun da güç olmasın” dedi.

“Karşınızda Hakem Var Oğlum, Boru mu Lan Bu?”

Açıklamalarını sürdüren hakem Serkan Çınar “Şimdi gazetelerde, televizyonlarda görüyoruz falanca şampiyon olacak, falanca küme düşecek diyorlar. Lan diyorum beni şu maça versinler de kim şampiyon olacak, kim küme düşecek göstereyim size. Yani siz kim olup da bu konularda ileri geri fikir yürütüyorsunuz? Şu düdük var ya şu düdük, işte gerçek şampiyon o. Ben bu düdükle istersem on penaltı veririm, istersem sahadaki on bir futbolcuyu da kırmızı kartla dışarı atarım, rakip takım sabaha kadar gol atar. Canım isterse maçı tatil ederim, istemezse on beş dakika fazladan oynatırım. Karşınızda hakem var oğlum, boru mu lan bu?

İtiraz etme işine de uyuz oluyorum. Şimdi evde maçı tekrar izledim. İki pozisyonda daha penaltı verdim. Faksla gönderdim Galatasaray kulübüne, onlar da penaltıyı atacak oyuncunun TC kimlik numarasını yollamışlar. Son derece iyi bir numara. Bu arkadaş vurursa gol olur diye düşünüyorum. Belki birazdan golleri de veririm” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...