Sanatçıları İstemeyen Nevşehir Belediyesi Esnaf İçin Taşak Tartma Festivali Düzenliyor

Kapadokya bölgesinde önümüzdeki sezon için rezervasyonların büyük bölümünün iptal edilmesi üzerine boşta kalan esnaf için Nevşehir Belediyesi tarafından Taşak Tartma Festivali düzenleneceği bildirildi.

“Hem Esnafımızın Güzel Vakit Geçirmesini Sağlayacağız Hem de Teraziden Gelecek Sonuçlarla Protestoculara Bir Gözdağı Vermiş Olacağız”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Nevşehir Belediyesi’nden bir yetkili “Bildiğiniz gibi başkanımız ‘Her şey güzel olacak’ diye mesaj atan sanatçıları Nevşehir’de istemediğini belirtmişti. Bunun üzerine özellikle Kapadokya bölgemizde çok sayıda rezervasyon iptali yaşanmaya başlandı. Görünen o ki bayram ve sonrasında esnafımız rahat edecek, öyle müşteriyle uğraşma derdi falan olmayacak. Kendi iç dünyasıyla baş başa kalacak esnafımızın yaşantısına bir renk katacağı düşüncesiyle başkanımız da bir talimat verdi. Eğer bir terslik olmazsa ilk kez bu yıl Kapadokya Esnafı Taşak Tartma Festivali’ni düzenleyeceğiz. ‘İşsiz bakkal taşaklarını tartar’ sözünden hareketle hem esnafımızın güzel vakit geçirmesini sağlayacağız hem de teraziden gelecek sonuçlarla protestoculara bir gözdağı vermiş olacağız” dedi.

“İster Bulmaca Çözün İster Televizyonda Dizi İzleyin İsterseniz Terazide Taşaklarınızı Tartın”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Buradan esnaf arkadaşlarıma da bir kez daha seslenmek istiyorum. Sürekli müşteriden şikâyet edip duruyordunuz, alın size istediğiniz fırsat. Bu sezon yan gelip yatabilirsiniz. İster bulmaca çözün, ister televizyonda dizi izleyin isterseniz terazide taşaklarınızı tartın. Ne isterseniz onu yapın. Belki de bir daha hiçbir zaman elinize geçmeyecek bir fırsat. Lütfen herkes bunun değerini bilsin. Eper bu festivalimizi gelenekselleştirmeyi başarabilirsek zaten üç beş yıl içinde ne esnaf kalır ne de turizm. Bizler de rahat bir nefes alırız. Artık patates işine mi gireriz soğan mı yetiştiririz bilemiyorum. Hükümetimizin aldığı önlemler sayesinde kuru soğan işinde büyük fırsatlar var. Altın gibi değerli. Bizim artık biraz bu tür işlere yönelmemiz lazım” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...