Ekonomide Yeni Paket: Bakan Albayrak İnek Şaban Taklidiyle Doları Aşağı Çekecek

Kayseri şivesiyle kuru stabil hale getiren Bakan Albayrak’ın dolara karşı yeni bir hamleye hazırlandığı öğrenildi. Finans kurumlarıyla yapacağı toplantıda İnek Şaban taklidi yapması planlanan Albayrak’ın çalışma arkadaşlarına da bir mesaj göndererek “Bakın burası çok önemli” dediği öğrenildi.

“Kayseri Şivesi Doları Toparladı Ancak Aşağı Çekmedi”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bakanlıktan bir ekonomist “Sayın Bakanın Kayseri şivesiyle yaptığı performans ekonomik anlamda çok büyük bir başarı gösterdi. Her gün hareket eden kur bir anda stabil hale geldi ancak Kayseri şivesi yapısı itibarı ile kuru aşağı çekecek bir şive değil. Zaten bizim planlarımız da bu şive ile dolar kurunu olduğu yerde tutmak, daha fazla yukarı gitmesini engellemekti. Bunda da başarılı olduğumuzu söyleyebilirim. Şive performansından sonra dolarda çok önemli bir hareket olmadı. Olduysa da biz göremedik, o esnada biz şive çalışıyorduk” dedi.

“İnek Şaban Taklidi Doları Yerle Bir Edecek”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Şu an yeni bir hamle için hazır durumdayız. Artık doları tutttuk sabitledik, yeni performansımızla da aşağı çekmeyi deneyeceğiz. Eğer ters yönde bir hareket olursa o zaman Kayseri şivesiyle İnek Şaban’ı harmanlayarak bir sentez yaratabiliriz. Yani dışarıdan göründüğü gibi değil bu işler arkadaşlar. Pek çok farklı öğe var. Hepsini bir arada kullanmak gerekiyor. Bu da tabii bir ustalık gerektiriyor. Neyse ki Sayın bakanımız bu işlerde ustalaştı artık. Geçen gün kendisi bir komedi şovu yaptı bize, yani Cem Yılmaz görse kıskanır. Öyle komik. O kadar çok gülmüşüz ki en sonunda Sayın Cumhurbaşkanımız gelip hepimizi kovdu da öyle gittik evlerimize. Gürültüden rahatsız olmuşlar” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...