Yüksek Satılmış Kurulu Gerekçeli Tarifesini Bugün Açıklayacak

Bütün vatandaşlar tarafından üzerinde tahminler yapılan Yüksek Satılmış Kurulu gerekçeli tarifesinin bugün akşam saatlerinde açıklanması bekleniyor.

Kaparoz, İstanbul sokaklarında açıklanacak tarifeyle ilgili vatandaşların tahminlerini topladı:

“Yeni Türkiye, Yeni Tarife Demek”

Halime Özbal (24): Bu iş artık öyle evle arabayla olacak iş değil. Herkes bunu görsün artık. Yeni Türkiye’de demek bir anlamda yeni tarife demek. Ben en azından küçük bir çiftlik ya da Ege’de ufak bir ada gibi bir sonuç bekliyorum. Araba dediğin, ev dediğin nedir ki? Araba alsan üç yıl binersin aküsü biter yolda kalır, ev alsan deprem olur duvarı çatlar. Ben üzerinde yatırımlarıyla birlikte büyük araziler bekliyorum.

“Kimsenin Endişesi Olmasın, Ucuza Gitmediler”

Sait Kulubuk (44): Şimdi kişisel birtakım taşınmazlar üzerine tahminler yapılıyor ancak ben olaya daha kurumsal bir gözle bakıyorum. Yani mal mülk bir yere kadar. Hazıra dağ dayanmaz diye bir söz vardır. İsterse on tane taşınmazınız olsun, eğer bir akarınız yoksa yavaş yavaş erir gider. Bir bakarsınız ki hepsi taşınmış. Bu nedenle kendisini çeviren, sürekli getirisi olan bir iş, ihale olarak tahmin ediyorum. Sonuçta profesyonel insanlar. Ciddi bir emek harcadılar, sonuçta bunun karşılığını da alacaklardır. Kimsenin endişesi olmasın, ucuza gitmediler.

“Tarifeyi Fazla Bulanların Çarşıdan Pazardan Haberi Var mı?”

Gülizar Tombi (61): Lütfen kimse atıp tutmasın, bugün bir kilo soğan yedi lira. Patatesin kötüsü beş lira. Yani bu insanların öyle üçe beşe gitmesini de kimse beklemesin, sonuçta hepsi de bir aile geçindiren insanlar. Peşinen söylemiş olayım, bugün açıklanacak tarifeyi fazla bulacak kişilerin acaba çarşıdan pazardan haberi var mı? Bir torba kaça doluyor biliyorlar mı? Poşetin kendisi bile kaç para olmuş, burada biz ne konuşuyoruz.

“Türk Lirası Stabilitesini Kaybetti, Dolar ya da Avroyla Satılmışlardır”

Hakkı Halis (34): Ben ne olursa olsun, karşılığının dolar ya da avro olacağı yönünde bir tahminde bulunmak istiyorum, çünkü Türk Lirası stabilitesini kaybetti. Bugün aldığınız para gece yatıp kalkınca değerini kaybetmiş oluyor. Eğer Türk Lirası ve uzun vadeli bir ödeme planı öngörülmüşse bu durumda enflasyona endekslenmiştir diye tahmin ediyorum. Çok kesin de bir şey söylemek doğru olmaz neticede tarife bu akşam ortaya çıkacak.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...