Emine Hanım’ın Çantasını Gören Japonya First Lady’si Kıskançlık Krizine Girdi

Erdoğan çiftinin Japonya ziyareti olaylı başladı. G-20 zirvesi için Japonya’ya giden Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan’ın ziyareti, Emine Hanım’ın 50 bin dolarlık Hermes çantasını gören Japonya First Lady’sinin olay çıkarması nedeniyle krize neden oldu.

İmparatoriçe Masako “İmparatormuş, Peh, Şeyimin İmparatoru” Diyerek Eşini Aşağıladı

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir gazeteci “Emine Hanım salona girene kadar Japon İmparatoru ile eşi son derece mutlu görünüyorlardı. İlk başta taraflar birbirini selamladı, sonra ne olduğunu anlayamadık. İmparatoriçe Masako Emine Hanım’ın çantasını göstererek eşine son derece sert ifadelerle bir şeyler söylemeye başladı. Ben bir yardımım olabilir mi diyerek yanlarına kadar sokuldum. Masako eşine ‘Bak Türkiye’ye, Cumhurbaşkanı karısının koluna 50 bin dolarlık Hermes çanta takmış. Bir de benim çantama bak. G-20 için sokaktan pazarlık yaparak aldım, markasını elimle örtüyorum ki görmesinler. İmparatormuş, peh. Şeyimin imparatoru. Bak Türkiye’ye de adam gör, imparator gör’ şeklinde hakaretlerde bulunmaya başladı. Erdoğan çifti de tabii rahatsız oldu bu durumdan ancak Masako bir türlü sakinleşmedi. Sesi giderek yükseldi en sonunda çantasını İmparator Naruhito’nun yüzüne çarpıp koşarak salondan ayrıldı” dedi.

Erdoğan Çifti Taraflarla Görüşerek Olayı Tatlıya Bağlamak İçin Büyük Çaba Harcadı

Açıklamalarını sürdüren gazeteci “Daha sonra Erdoğan çifti devreye girerek taraflarla ayrı ayrı görüşme talebinde bulundu. Emine Hanım Masako ile görüşürken, Tayyip Bey de Naruhito ile görüştü. Tayyip Bey “Yahu Naruhito, biz bilmiyor muyuz pazardan elli liraya çanta almasını. Kadınlar böyledir. Madem bu yola çıktın Hermes olmaz da daha ucuzu olur ama kıyacaksın paraya. İtibardan tasarruf olmaz. Bak değdi mi şimdi şu rezalete. Ver parasını da Emine Hanım’la çarşıya çıkıp uygun bir şey alsınlar’ dedi. Aynı anda Emine Hanım da ‘Tayyip Bey Naruhito’yu ikna eder, biraz bekle’ diyerek Masako’yu sakinleştirdi. Ancak Naruhito’nun böyle bir masrafı kaldıracak durumda olmadığını söyleyerek diretmesi üzerine görüşmeler sonuçsuz kaldı” dedi.

Tayyip Bey “Çantayı Masako’ya verelim, Türkiye’ye Dönünce Ben Sana Daha Güzelini Alacağım” Diyerek Emine Hanım’ı İkna Etti

Krizin nasıl çözüldüğüyle ilgili bilgi veren gazeteci “Cumhurbaşkanımız baktı ki sorun çözülemiyor Emine Hanım’a ‘Senin çantayı Masako’ya verelim, ben Türkiye’ye dönünce sana daha güzelini alacağım’ diyerek Emine Hanım’ı ikna etti. Daha sonra İmparatoriçe çağrılarak kendisine ufak bir hediyemiz olduğu bildirildi. Emine Hanım çantasını Japonya First Lady’sine teslim etti. Bu şekilde kriz atlatıldı ancak olan Emine Hanım’ın çantasına oldu” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...