Erdoğan’ın Ardından Bahçeli, Soylu ve Akar da Osman Öcalan’la İlgili Açıklama Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TRT’ye çıkartılan Osman Öcalan için “Osman Öcalan’In kırmızı bültenle arandığını bilmiyordum” demesi üzerine kamuoyunun gözü diğer yetkililere yöneldi. Kaparoz, kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ın TRT’de program yapmasını ilgililere sordu.

Devlet Bahçeli: “Osman Öcalan’ın Arandığı Bültenin Kırmızı Olduğunu Bilmiyordum”

MHP Lideri Devlet Bahçeli: Osman Öcalan’ın arandığı bültenin kırmızı olduğunu bilmiyordum. Biz MHP olara farklı bir bültenle arandığını düşünüyorduk. Mavi veya sarı renklerin daha uygun olacağı bilinmesine rağmen Osman Öcalan’ın kırmızı bültenle aranması ne anlama geldiğini de sormak istiyorum. Farklı renklere yönelenlerin gerçek amacı nedir? Ben bu soruları kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Süleyman Soylu: “Kırmızı Bültenle Aranan Kişinin Osman Öcalan Olduğunu Bilmiyordum”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Kırmızı bültenle aranan kişinin Osman Öcalan olduğunu bilmiyordum. Elbette görevimiz gereği çok kişiyi aramak durumundayız. Ben aranan her kişiyi aklımda tutamam. Elbette kırmızı bültenle birinin arandığını biliyordum. Hatta her gün arayıp kendilerine soruyordum. Kırmızı bültenle arayıp aramadıklarını takip ediyordum. Ancak dediğim gibi kırmızı bültenle aranan kişinin Osman Öcalan olduğunu bilmiyordum. Aynı şekilde Osman Öcalan’ın bir bülteni olduğunu da biliyor değildim.

Hulusi Akar: “Ben TRT’nin Devlet Televizyonu Olduğunu Bilmiyordum”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: Ben Osman Öcalan’ın Abdullah Öcalan’ın kardeşi olduğunu bilmiyordum. Kardeşlerin soyadının aynı olduğunu biliyordum ama Osman ve Abdullah Öcalan arasında böyle bir genetik bağ olduğundan haberim yoktu. Ayrıca TRT’nin de devlet kurumu olduğunu bilmiyordum. Elbette bazı tahminlerim vardı ancak net bir bilgiye sahip değildim. Bu olay vasıtasıyla birkaç gün önce öğrendim.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...