İmamoğlu’nu Bitirecek Hamle: İstanbul’un İslambol Olmasının Ardından Trabzon da Ramazan Oluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’u Konstantinapol yapmak isteyen Ekrem İmamoğlu’na karşı İstanbul’un adını İslambol olarak anmıştı. Bayram ziyaretinde memleketine gitmeyi planlayan Ekrem İmamoğlu’nu Trabzon’da bir sürpriz bekliyor. Erdoğan, İstanbul’dan sonra İmamoğlu’nun doğduğu şehir olan Trabzon’un adının da Ramazan olması yönünde talimat verdiğini söyledi.

“Hem İstanbul Hem Trabzon Kurtulacak”

Konuyla ilgili bilgi veren bir AKP yetkilisi “Bildiğiniz gibi geçen gün düzenlenen teravih namazı sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımız, Ekrem Bey’in İstanbul’u Konstantinapol yapmak istediğini açıklamıştı. Ekrem Bey, öğrendiğimiz kadarıyla bu çok önemli istihbarat üzerine ne yapacağını şaşırarak bayramda memleketine gitmeye karar vermiş. Sayın Cumhurbaşkanımız da madem öyle diyerek yeni bir hamle için talimatını verdi. Trabzon’un adı da yarından itibaren Ramazan olacak. Kendisi nereye giderse o bu şehrin ismini Yunanlılaştırmadan önce biz müslümanlaştıracağız. Herkes bilsin ki bu projelere kesinlikle izin vermeyeceğiz. Tüm önlemlerimizi aldık. Eğer Ekrem İmamoğlu, Afyonkarahisar’a giderse şehrin ismini Bismillahirahmanirahim yapacağız. Adana’yı da Allahu Teala yaparız herhalde” dedi.

“Karabük’ü Allah Büyük, Tunceli’yi Cüppeli Yapabiliriz”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Bakın oyun büyük, hesap başka. Sadece Yunanistan değil bu işin içinde Meksika’dan tutun Haiti’ye kadar onlarca ülke var. Binali Bey kendisi söyledi bize. Biliyorsunuz Binali Bey’in dünyayı dolaşan onlarca gemisi, yatı var. Mürettebatın bildirdiğine göre her gittikleri yerde Ekrem İmamoğlu için ‘Bizim Adam’ anlamına gelen ‘My Island’ sözcüğünü kullanıyorlarmış. Yani bu şekilde İmamoğlu’nun kendi adamları olduğunu belirtiyorlar. Binali Bey’in adamları da ‘Bizim için bu dünyada bir tek adam vardır o da Erdoğan’dır’ anlamına gelen ‘Van Münit’ diyorlarmış. Yani bu mücadele dünya çapında bir mücadele. Sadece İstanbul meselesi değil. Ekrem Bey’in gezi programını bilmiyoruz ama Trabzon’dan güneye doğru devam ederse Karabük’ün adını Allah Büyük, doğuya giderse Tunceli’yi Cüppeli yaparız. Kimse bizi denemeye, bizimle alay etmeye kalkmasın. Buradan İmamoğlu’na destek veren Zonduldaklı hemşerilerime de seslenmek istiyorum. Kafamız bozulursa şehrinizin adını Gırgıtgıdak bile yapabiliriz. Yetki bizde. Ona göre akıllı olun “dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...