Kaybedeceğini Anlayan AKP’den Yaptırım: Erdoğan’ın Mitinglerini Ali İhsan Yavuz Yapacak

AKP’nin İstanbul’daki anketlerde 3 puan geride olduğunu belirlemesi üzerine İstanbul için bir dizi yaptırım uygulama kararı alındı.

“Ali İhsan Yavuz Kardeşimiz Günde İki Miting Olmak Üzere 7/24 Esasıyla İstanbul’da Miting Yapacak”

Yaptırımlarla ilgili olarak bilgi veren bir yetkili “Bakın Sayın Cumhurbaşkanımız işini gücünü bıraktı İstanbul’a geldi. Ancak halkımızda ‘Cumhurbaşkanı kendi işine baksın’ gibi tuhaf bir anlayış hâkim. Yani kendisi de çok meraklı değil Sultanbeyli’de, Esenler’de miting yapmaya. En son anketlere baktığımızda AKP oylarının 31 Mart seçimlerine göre daha da gerilediğini gördük. Sayın Cumhurbaşkanımız bu nedenle yapacağı mitingleri iptal etti. Binali Bey de televizyon programı dışında çok aktif bir propaganda yapmayacak. Madem İstanbul halkı İmamoğlu’nun peşine takılmış durumda o zaman bunun sonuçlarına da katlanacak. Yarından başlayarak Ali İhsan Yavuz kardeşimiz günde iki miting olmak üzere 7/24 esasıyla İstanbul’da miting yapacak. Kendisine yetkiyi verdik. İstediği yerde otobüsü durdurup mitingine başlayacak. Gece yarısı ya da sabaha karşı fark etmeyecek. Ekibine son derece güçlü bir ses sistemi verdik. Kadıköy’de konuşsa Üsküdar’dan duyulacak. Mitingler başladığında Sayın Cumhurbaşkanımıza sırtını dönenlerin belki aklı başına gelecek ama artık çok geç. Ok yaydan çıktı bir kere” dedi.

“Biz Kazan-Kazan Önerdik Ama İstanbullular Kaybet-Kaybet Seçeneğinde Israr Ediyor”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Biz İstanbul’a Kazan-Kazan formülüyle gittik. ‘Biz kazanırsak siz de kazanırsınız’ dedik ancak demek ki anlatamadık. Olsun sorun değil. Ancak halkımız şunu bilsin ki biz kaybediyorsak İstanbullu da kaybedecek. Mehmet Metiner de propaganda faaliyetlerinde aktif görev alacak tabii ki. Güzellikle bu işi çözmek isterdik ancak vatandaşımız güzellik istemiyorsa da bizim yapacağımız bir şey yok. Çok sevdiğim bir sözümüz vardır ‘Zorla güzellik olmaz’ diye. Belki şu an bu anlattıklarım bazılarına anlamsız gibi geliyor olabilir ancak Mehmet Bey’i sekiz saat boyunca ekranlarında gören İstanbullular ne demek istediğimizi o zaman anlayacaklar. Ne diyelim, kendi düşen ağlamaz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...