Kredi Notunun İndirilmesi Sonuç Vermeyince Moody’s Albayrak’ın Velisini Okula Çağırdı

Kredi notunu indirmesine karşın ekonomide herhangi bir değişiklik ve düzelme görülmemesi üzerine Moody’s Berat Albayrak’ın velisini okula çağırdı.

“Evi Aradık ‘Buyurun Ben Berat’ın Velisiyim’ Diye Bizi Kandırmaya Çalıştı”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Bildiğiniz gibi Türkiye bizim müşterimiz, belli bir ücret karşılığında Moody’s olarak Türkiye’nin ekonomik durumunu değerlendiriyoruz. Bizi de bir okul gibi düşünebilirsiniz. Devletlere not veriyoruz. Notu düşenler daha fazla çaba harcıyor. Sonuçta onların da notu yükseliyor. Ancak Türkiye’nin durumu farklı. Biz not düşürsek de Berat Albayrak evdekilere ‘Ekonomi çok iyi, herkes çok memnun. Mart Şubat’tan, Nisan Mart’tan iyi olacak’ diyerek evdekileri kandırıyormuş. Geçen gün bizzat ben telefonla evlerini aradım. Telefonu açan kişiye Berat Bey’in velisi ile görüşmek istediğimi söyledim. Karşıdaki kişi panik oldu, sesini değiştirdi. ’Buyurun ben Berat’ın velisiyim’ diye yalan söyledi. Hemen anladım tabii, birisi arar, şikâyet eder diye evde telefonları da kendisi açıyor” dedi.

“Evdekilere ‘Hoca Bana Taktı, Sürekli Not Kırıyor’ Diyerek Ekonominin Çok İyi Olduğunu Söylüyormuş”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Telefonla istediğimiz sonuca ulaşamayınca evin önünde beklemeye başladık. Berat Bey evden çıktıktan sonra kapının zilini çalıp, durumu evdekilere anlattık. Tayyip Bey çok üzüldü. Kendisi ekonomi çok iyi durumda sanıyormuş. Berat Albayrak evdekilere de ‘Hoca bana taktı, o yüzden sürekli not kırıyor’ diye yalan söylemiş. Biz raporlarımızı gösterince çok şaşırdılar. Kendilerini veli görüşmesi için okulumuza davet ettik. Bir değişiklik olmazsa Erdoğan davetimiz üzerine önümüzdeki hafta bizi ziyaret edecek. Ekonomi uzmanlarımız Erdoğan’ın, damadı Albayrak’ı şimdiki görevinden alıp sanayideki dükkâna yönlendirebileceğini belirtiyorlar. Benim şahsi görüşüm kendisine dükkânın emanet edilmemesi yönünde. Ancak belki göstermelik bir görev olabilir veya dışarıdan bir danışmanlık gibi düşünülebilir.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...