Sonucun İmamoğlu Çıkması Üzerine AKP Kendi Yaptırdığı Anketi YSK’ya Götürüyor

AKP’nin kendi yaptırdığı kamuoyu anketinde Ekrem İmamoğlu’nun Binali Yıldırım’ın üç puan önünde çıkması üzerine AKP anket sonuçlarının YSK’ya gönderileceğini açıkladı.

“Hırsızlıktan Kuşkulanıyoruz”

Konuyla ilgili bilgi veren bir yetkili “Yaptırdığımız ankette Ekrem Bey farkı üç puana çıkarmış görünüyor. Şu an için bir şey söylemek güç ancak biz hırsızlıktan kuşkulanıyoruz. Az önce YSK’dan arkadaşlarla konuştuk. Onlar da ‘çalmışlardır’ şeklinde bir yorumda bulundular. Anketi biz yaptırdık, bunların nereden haberi oldu, nasıl bu işe bulaştılar da sonuçlara sızdılar anlamak mümkün değil. Bizim tahminimiz radyoaktif dalgalar yoluyla anketörlerin beyinlerine etki ederek sonucu manipüle ettikleri yönünde. Anket firmasıyla da görüştük. Tabii faturaları daha ödenmedi. YSK’dan arkadaşlar şu an raporlarını yazıyorlar. 90 sayfa civarı bir rapor olacak. Gerekçesi de 25 sayfa tutuyor. Resimlerle birlikte 130 sayfa gibi olacak. Yani önceki rapor kadar olmasa da gene güzel bir çalışma ortaya çıkaracaklardır diye düşünüyorum. Şu an YSK’daki senarist arkadaşlar kafa kafaya vermiş durumda. Nasıl bir şey çıkacak inanın biz de merakla bekliyoruz” dedi.

“İlk Seçimde Biraz Eksikleri Vardı Ama Çala Çala Bu İşte Ustalaştılar”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Şimdi ilk seçimde biraz eksikleri vardı ama çala çala bu işte ustalaştılar tabii. Farkı artırmaları normal. Eskiden ufak çalarken şimdi avuçla dalıyorlar. Bu da sonuçlarda daha büyük bir etki meydana getiriyor tabii ki. Bir seçim daha olsa belki on puan fark atacaklar. Her seçimde farklı yöntemlerle çaldıkları için tam olarak nasıl yaptıklarını da tespit edemiyoruz. Bir şey var bundan eminiz ancak ne olduğunu bilemiyoruz. Sadece şunu söyleyebilirim ki çok profesyonel bir ekiple karşı karşıyayız. Bizim kendi içimizde yaptırdığımız ankete bile uzaktan erişerek sonuçları değiştirebiliyorlar. Bilgisayarlarıyla şifreleri kırarak AKP’ye oy veren kişilerin sonuçlarına CHP yazıyorlar. Yoksa bizim açık ara önde olmamız gerek. Neyse ki YSK var. Sonuçlar bir şekilde düzeltilecektir” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...