YSK’dan Seçim Sonuçlarıyla İlgili İlk Açıklama: “Allah’ın Hakkı Üçtür”

Yenilenen İstanbul seçimleriyle ilgili açıklamada bulunan Yüksek Seçim Kurulu, Allah’ın hakkının üç olduğuna dikkat çekerek AKP’den gelecek bir itirazı değerlendirebileceğinin işaretini verdi.

“İstanbul Gibi Büyük Bir Şehrin Böyle Bir Seferlik Seçimle Muhalefete Bırakılması Doğru Değil”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan kurum yetkilisi “Bildiğiniz gibi İstanbul seçimlerinin ikinci ayağını da Ekrem İmamoğlu kazandı. Ancak bu konuya yarışmış bitmiş gibi değil bir etap sonuçlanmış gibi bakmak lazım. İstanbul birçok ülkeden bile büyük bir şehrimiz. Yani bu şehrin böyle bir seferlik seçimle muhalefete bırakılması da çok doğru değil. Hepimizin bildiği, çok güzel bir sözümüz vardır: ‘Allah’ın hakkı üçtür’ diye. İlk ikisini Ekrem Bey kazandı ancak Allah’ın hakkı noktasından baktığımızda Ekrem Bey’in henüz bir seçim eksiği var. Üçüncüyü de kazanırsa on numara bir başkan olur diye düşünüyoruz. YSK olarak bize gelen itiraz başvurularını Allah’ın da hakkını gözeterek karara bağlayacağız. Zaten uzman bir ekibimiz var gerekçe yazma konusunda. İstenen sayfada gerekçeyi birkaç günde yazabiliyoruz. Yaz sonu, sonbaharın serin bir pazar günününde güzel bir seçim daha yaparız diye düşünüyoruz. Ekrem Bey’le Binali Bey yarışırlar. Kim kazanırsa artık mazbatayı da ona teslim ederiz” dedi.

“Bir Seçim Daha Yapılsın Fark Daha da Açılsın”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Biz YSK olarak önceki seçimin sonuçlarıyla şimdiki sonuçları kıyasladığımızda farkın Ekrem Bey lehine biraz daha açıldığını görüyoruz. O zaman bu telaş niye? Bir seçim daha yapılsın fark daha da açılsın. Açık ara farkla otursun koltuğuna. Hiçbir şaibe kalmasın. Demokrasiye inanıyorsak seçimden kaçmamamız lazım. Bir olur, iki olur, üç olur. Adaylar bunu bir maraton gibi düşünürse psikolojik olarak daha rahat ederler. Tabii bu arada seçimler yapılırken İstanbul’u da valilik yönetebilir. Ben bu şekilde iki tarafın da kazanacağını düşünüyorum. Yani olaya win-win olarak bakmamız daha iyi olur. Bir tarafta İmamoğlu seçimleri kazanarak mutlu oluyor diğer taraf da İstanbul’u kaybetmemiş oluyor. Biraz zorlarsak bu tür güzel çözümler bulabiliriz diye düşünüyorum” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...