6 Aydır Sadece Çay ve Kuru Ekmek Yiyen Seyfi Hamut, S400’lerin Stratejik Önemine Dikkat Çekti

Yoksulluk ve işsizlik nedeniyle son 6 aydır sadece çay ve kuru ekmekle beslenen Seyfi Hamut, S-400 alımı konusunda Kaparoz’a açıklamalarda bulundu.

“Aç Kalınca Bana Komşularım Yemek Getirdi, Rusya da Bizim Komşumuz, Peki ABD?”

Türkiye’nin çok doğru bir karar verdiğini açıklayan Hamut “Bakın ben on altı yıldır nakliyeci olarak bir fabrikaya iş yapıyordum ancak geçen yıl fabrika kapandı. Daha sonra kamyonetimi satmak zorunda kaldım ancak satıştan gelen parayla borcumu bile kapatamadım. Bir yıldır işsizim, üç aydır da ev kiramı ödeyemiyorum. İnanın altı aydır çay ve kuru ekmek dışında bir şey yediğim yok. Komşular bir şey getirirse ekmekle çay dışında başka bir şey yiyorum. İşte komşuluğun önemi de burada. ABD bizim komşumuz mu? Peki Almanya, Hollanda, İngiltere bizim komşumuz mu? Yarın başımıza bir şey gelse bize ilk destek olacak ülkeler komşu ülkeler. Ne varsa komşularımızda var. Bu nedenle ben ABD veya başka bir ülke yerine komşumuz olan Rusya’dan S-400 füzelerinin alınmasını son derece doğru buluyorum” dedi.

“S-400’lerden Bahsederken Açlığımı Unutuyorum”

Açıklamalarını sürdüren Seyfi Hamut “Bildiğiniz gibi ABD bize savunma sistemlerinin yazılımları konusunda zorluk çıkartıyordu. Oysa Rusya S-400 füzeleriyle birlikte yazılım paketini de veriyor. Patriot füzelerinde bu türden bir yazılım desteği yok. Ben bunu çok önemsiyorum. Füzeyle yazılım, çayla kuru ekmek gibi. Birisi olmazsa diğerinin tadı olmuyor. Ben böyle bakıyorum bu olaya. Stratejik olarak da Rusya ile iyi ilişkiler içinde olmamızın daha doğru olacağını düşünüyorum. İşin aslına bakarsanız S-400 falan hikâye. İnsan aç olunca bir şeylerle uğraşmak istiyor. Ben de S-400, füze kalkanı gibi konular konuşunca açlığımı unutuyorum. Bu anlamda bana son derece iyi geliyor bu füzeler. Dün öğlen acıkmıştım. Hemen bizim mahalledeki diğer bir işsiz arkadaşla bu füze meselesini konuşmaya başladık. Bakın tam altı saat füze üzerine sohbet etmişiz. Açlığı falan unuttuk tabii. Sonra da vurduk kafayı yattık. Etti mi sana on dört saat. En az bir öğünden kurtarıyor bizi bu füzeler” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...