AKP’den Benzin Zammı Açıklaması: “Hem Normalleşme Diyorlar Hem Zamlara Karşı Çıkıyorlar”

Dün yapılan benzin fiyatına 27 kuruş zam açıklamasının ardından benzinin litre fiyatı İstanbul’da 7 lirayı aşmıştı. Benzinin İstanbul’da 6,81 liradan 7,08 liraya, İzmir’deyse 6,88 liradan 7,15 liraya yükselmesinin ardından vatandaşlardan gelen tepkilere AKP’li yetkililer yanıt verdi.

“Hem Normalleşme İsteriz Diyorlar Hem Zamlara Tepki Gösteriyorlar”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Üç aydır hangi vatandaşımıza mikrofon uzatılsa normalleşmeden söz ediyor. Seçimlerle değil ekonomiyle uğraşın diyorlar. Biz de düşündük taşındık, zaten seçimler bitmiş, vatandaşın dediğini yapalım diye düşündük ama ekonomiye eğildiğimiz gün yine tepki gördük. Sayın Cumhurbaşkanımız bile eleştirildi ekonomiyle ilgilenmiyor diye. Normalleşme, normalleşme deniliyor, normale dönünce de isyan ediliyor. Halkımızı anlamak mümkün değil. Bizim ekonomiye eğilme stilimiz bu. Bize normalleşin denince bizim yapacağımız hareket bellidir. Ya zam yaparız, ya vergi salarız. Bizim normallerimiz bunlar. Vatandaşlarımız bizi hâlâ tanıyamamışlarsa bu da onların problemi” dedi.

“Vallahi Biz de Ne Halt Edeceğimizi Şaşırdık, Ekonomiye Eğilince Böyle Oluyor”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Ekonomiyi bir süredir biraz boşlamıştık, bu konuda vatandaşlarımız haklı. Ancak biz bu durumdan vatandaşlarımızın hoşnut olduğunu düşünüyorduk. Yani zam yok diye vatandaşın isyan ettiği nerede görülmüş. Şimdi de niye normalleştiniz anlamına gelecek şeyler söylüyorlar. Vallahi biz de ne halt edeceğimizi şaşırdık. Ekonomiye eğilin denildiğinde olacak şey bu. Halkımıza son kez buradan sormak istiyorum, normalleşme istiyor musunuz, istemiyor musunuz? Ekonomiye eğilelim mi yoksa eğilmeyelim mi? Bize net bir şey söylesinler, biz de ona göre bir pozisyon alalım. Şunu da söylemiş olayım ki biz de eğilmeye çok meraklı değiliz. Ben ekonomiye eğileceğime gider kendi işlerime eğilirim. Eğer vatandaşlarımız ekonomiyle uğraşmayın derse vallahi buna en çok sevinecek kişiler bizleriz. Zaten nereye el atsan elinde kalıyor, çok da meraklı değiliz ekonomiyle uğraşmaya” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...