CHP’den Akraba Açıklaması: “Eş, Oğul, Kayınço Atandı Ama Kesinlikle Damat Yok”

Göreve başlayan CHP’li belediye başkanlarının ilk iş olarak eş, dost, akrabayı işe yerleştirmesinin ardından CHP’den konuyla ilgili sert bir açıklama geldi.

“Eş, Oğul, Kayınço Atandı Ama İçlerinde Kesinlikle Damat Yok”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu “Bakın Torbalı Belediye Başkanımız İsmail Uygur, oğlu Efe Uygur’u, belediye şirketinde genel müdür yardımcısı yaptı. Selçuk Belediye Başkanımız Filiz Şengel ise kuzenini belediyede sekreter yaptı. Menderes Belediye Başkanımız Mustafa Kayalar ne yaptı? Amcasının oğlunun eşi Nuriye Kayalar’ı hem özel kalem müdürü hem de Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak işe aldı. Menemen Belediye Başkanımız Serdar Aksoy kardeşimiz ise halasının eşi İrfan Aras’ı başdanışmanı olarak atadı. Safranbolu Belediye Başkanımız Elif Köse de kardeşi Zafer Köse’yi özel kalem müdürlüğü görevine getirmiş. Allah için, içlerinde bir tane damat var mı? Eş, oğul, kayınço atandı ama içlerinde kesinlikle damat yok. Yani kalemi eline alan yazıyor, çamur atayım da izi kalsın mantığıyla. Arkadaşlar damat bizim kırmızı çizgimiz, hiç kimsenin endişesi olmasın bu konuda taviz vermeyiz” dedi.

“Damadınızı Atayana Kadar Aynı Göreve Kızınızı Atayın”

Açıklamalarına devam eden Kılıçdaroğlu “Damat nedir, dış kapının mandalı. Yani sen kuzenini atarsın, bir terslik olduğunda en azından teyzene, amcana şikâyet edersin, peki damadı kime şikâyet edeceksin? Elin adamı. Arkadaşlar biz seçim öncesinde ‘Damat yönetimi ekonomiyi batırdı’ dedik. Bugün de sözümüzün arkasındayız. Buradan tüm CHP’li belediye başkanlarımıza sesleniyorum. Damat ataması yapmasınlar. Salak mısınız, geri zekâlı mısınız, yahu damadınızı atayana kadar aynı göreve kızınızı atasanıza. Tabii gelin için de aynı durum söz konusu. Sen oğlun dururken neden gelinini işe alıyorsun? Benim mantığıma tümüyle ters bir olay. Damatla gelinin yarın başka yere gitmeyeceğinin garantisi var mı? Ama kızınla oğlun istese de gidemez, nüfus kütüğüyle bağlanmış. CHP olarak bizim bazı ilkelerimiz var, çok açık söylüyorum damat konusu bizim kırmızı çizgimiz, bu çizgiyi geçen olursa gözünün yaşına bakmayız” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...