Diyanet’ten Kadro Bekleyenlere Alkol Zammı Müjdesi

Bütçede yeterli ödenek olmadığı için uzun süredir Diyanet’ten kadro bekleyen adaylara, 4 Temmuz tarihinde alkole yapılan zam sonrasında atama olanağı doğdu.

“Alkol Zammı Hepimize Bir Umut Işığı Oldu”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yetkili “Bildiğiniz gibi ekonomik krizin etkisini en çok hissettirdiği dönemlerden birindeyiz. Ülkemiz her ne kadar başarıyla yönetilse de dış güçlerin çabaları neticesinde bazı ekonomik sorunlar yaşıyor. Bütçede yeterli ödenek olmadığından ötürü Diyanet İşleri Başkanlığı’na atama sözü verilmiş beş bine yakın kişinin ataması yapılamıyordu. Biz atama için ek bütçeyi ilgili bakana sordukça kendisi de haklı olarak bize hazineyi işaret ediyordu. Ancak iki gün önce gündeme düşen bir haber hepimizde bir umut ışığı yanmasına neden oldu. Alkol zammı haberini duyan adaylar nedeniyle telefonlarımız kilitlendi. Kendileri uzun süredir bu anı beklediklerini söyleyerek alkol zammından elde edilecek gelirlerin başka yerlere harcanmaması konusunda talepte bulundular” dedi.

“Tekel Bayisinin Önünde Halay Çeken Arkadaşlarımız Var”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Bakın Tekel bayisine gidip halay çeken arkadaşlarımız var. Özellikle biraya yapılan zammın zamanlamasına da dikkat çekmek istiyorum. Biranın en fazla tüketildiği dönemde olduğumuzu unutmayalım. Maneviyat da bir yere kadar arkadaşlar. Birbirimizi kandırmayalım, yaz aylarında sıcaktan bunalan kişiye soğuk bir biranın verdiği serinliği verebilecek başka ne var? Buradan gelecek kaynağın hiç de küçümsenemeyecek bir miktar olacağını hepimiz biliyoruz. Zaten arkadaşlarımız da hemen bu hesaplamayı yapmışlar. Eğer zam geldi diye bira satışlarında düşme olmazsa buradan elde edilecek kaynak, rahatlıkla bizim ek kadromuz için yeterli oluyor. Bizim tek endişemiz tüketicilerimizin zamlara karşı direnç gösterip rakıyı, birayı azaltması. Biz böyle bir davranışı kesinlikle tasvip etmiyoruz. Balıktı, mezeydi, kavundu bir şeyleri bahane edip bol bol içsinler. İçsinler ki biz de buradan elde edilen vergilerle maaşlarımızı alabilelim. Zamlarla birlikte inşallah gelecek dönemlerde çok güzel hizmetler yapacağız.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...